Анджей Дуда
Анджей Дуда пропонує новий формат врегулювання конфлікту в Україні

Обговорювати ситуацію в Україні необхідно у новому форматі за участю Польщі та інших сусідів України, а мир в Україні може забезпечити лише мирна конференція в широкому форматі. Про це заявив новообраний президент Польщі Анджей Дуда, пише newsru.ua.

«Бесіди на тему України потрібно проводити за новою формулою за участю Польщі та інших сусідів України», – сказав Дуда. Він зазначив, що сам факт обговорення українського питання в «нормандському форматі» без участі Польщі слід обговорювати, зокрема, з українською стороною.

«Це, очевидно, дуже важко, але це не означає, що не потрібно робити жодних дій. Я думаю про таку політику, яка б шукала союзників, щоби підготувати нову формулу розмов. Я сподіваюся, і хотів би, щоби ці переговори були проведені з участю Польщі та інших сусідів України. Міцний мир зможе забезпечити лише широка мирна конференція», – сказав Дуда.

На питання про відносини з РФ в контексті подій на сході України, Дуда зазначив: «Ситуація дійсно складна, але я переконаний в одному: Польща не хоче мати поганих відносин з будь-яким сусідом, і ніколи цілеспрямовано не буде їх прагнути».

«Якщо мова йде про Україну і Росію – тут постає питання про взаємну повагу суверенітету і незалежності. Також повинні бути дотримані норми міжнародного права, встановлені відносини між державами. Сьогодні надзвичайно важливо, щоб Україна стабілізувалася і зміцнилася як держава. Польща повинна підтримувати Україну по-різному. Я не кажу про фінансову підтримку, але хоча б допомогти в будівництві державних інституцій», – сказав він.

Нагадаємо, в травні нинішнього року на президентських виборах у Польщі Дуда здобув перемогу, набравши 51,55% голосів. Виконувати свої обов’язки новообраний президент почне після інавгурації 6 серпня.

Читайте: Експерти про українсько-польські відносини: Справжнього Дуду побачимо в жовтні

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ