Анджей Дуда
Дуда анонсував свій перший пріоритет на посаді – зниження пенсійного віку в Польщі

Новообраний Президент Польщі Анджей Дуда одразу після інавгурації ініціюватиме питання про зниження пенсійного віку в Польщі, повідомляє Укрінформ.

«Хочу у серпні подати цей законопроект (у парламент – ред.). Це буде мій абсолютно перший пріоритет», – заявив Дуда. Він повідомив, що проект передбачатиме зниження пенсійного віку, добровільність переходу на пенсію з врахуванням 40-річного періоду сплати пенсійних внесків. Окремо розглядатиметься питання пенсійного віку для жінок. «Слід пам’ятати, що у жінок є періоди, коли вони перебувають в декреті. Потрібно підготувати закон, який був би корисним для них», – заявив Дуда.

Нагадаємо, у 2012 році уряд екс-прем’єра Дональда Туска, попри занепокоєння у суспільстві і протести опозиційних партій, ухвалив непопулярний закон про поступове підняття пенсійного віку жінок і чоловіків до 67-ми років. Аби не викликати суспільної напруги різким підвищенням пенсійного віку, його вирішено піднімати поступово: для чоловіків – до 2020 року, для жінок – до 2040 року.

Зниження пенсійного віку було одним з основних гасел, з якими Дуда йшов на президентські вибори. Інавгурація новообраного президента відбудеться 6 серпня.

Читайте: Кава від Президента, або як Дуда до поляків «залицяється»

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ