0_856d4_78d379e0_xxxl
Поминик та Чубівка повернули собі назви часів СРСР

У Черкаській області два села, які отримали нові назви у рамках декомунізації, знову перейменували через масове невдоволення місцевого населення, передає УНІАН.

Зокрема, перейменованому селу Поминик Маньківського району повернули стару назву – Вікторівка. Нова назва села Поминик, яку село носило ще до радянських часів, на думку місцевих жителів, звучить негарно та викликає неприємні асоціації. Щоби повернути попередню назву, селяни влітку цього року зверталися до народного депутата з Черкащини Валентина Ничипоренка, який ініціював відповідний проект постанови Верховної Ради.

Також перейменоване в рамках декомунізації село Чубівка Смілянського району змінило назву на Ленське. Проти нової назви селяни виступили, оскільки не змогли зрозуміти її походження.

Довідка. Вікторівка – (до 1941 року Помийник) – село в Маньківському районі Черкаської області, центр сільської ради. У селі мешкає 1129 (2005) людей.

В архівних джерелах ця слобода й згадується спершу як Поминник. Упродовж другої половини XVII століття, а надто – після прилучення українських земель до Російської імперії, ця назва – у зв’язку зі співзвучністю з російським словом «помойнік» – і перейшла від назви річки на йменування села як Помийник.

У 1936 році створений у селі колгосп назвали іменем Віктора Семеновича Близнюка – його першого голови. А 9 квітня 1941 року село перейменували на Вікторівку на його честь.

У рамках декомунізації, згідно з постановою Верховної Ради України «Про перейменування окремих населених пунктів та районів» від 19 травня 2016 року № 1377-VIII село Вікторівка перейменували на село Поминик.

Ленське – село у Смілянському районі Черкаської області (до 2016 р. – Ленінське, у часи Російської Імперії – Ленське). Тут  мешкають 275 людей.

У рамках декомунізації, згідно з постановою Верховної Ради України «Про перейменування окремих населених пунктів та районів» від 19 травня 2016 року № 1377-VIII село Ленінське було перейменовано на село Чубівка.

Однак 16 червня нардеп Сергій Рудик вніс до парламенту проект постанови (реєстр.№ 4826) про перейменування села Чубівка на Ленське.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ