РФ до кінця року закриє пункти тимчасового перебування біженців з України
РФ до кінця року закриє пункти тимчасового перебування біженців з України

Уряд РФ розпорядився до 31 грудня 2015 року закрити всі пункти тимчасового перебування біженців з України. Про це повідомила начальник відділу по роботі зі зверненнями громадян та організації надання муніципальних послуг адміністрації Мурманська Олена Калініна, передає FlashNord.

«Є розпорядження уряду Росії про закриття всіх пунктів тимчасового перебування біженців до 31 грудня 2015 року», – зазначила вона. Калініна додала, що з моменту початку конфлікту в Україні в Мурманськ прибули близько 550 біженців, більшість з яких стали на облік в ФМС, знайшли роботу й орендують житло». За даними голови Федеральної міграційної служби (ФМС) Росії Костянтина Ромодановського, в Росії перебуває понад 1 млн. біженців з України.

Нагадаємо, з 1 листопада для громадян України скасувала пільговий режим перебування на території Росії. 6 травня президент РФ Владімір Путін заявив, що біженці з України «повинні самі заробляти собі на життя» і при цьому не створювати проблем на внутрішньому ринку праці».

У доповіді «Путін. Війна» про вторгнення РФ в Україну зазначається, що російська влада виділяє 800 рублів на день на утримання одного біженця з України, загальні витрати на утримання біженців за 10 місяців перевищили 1,5 млрд. доларів.

До слова, у біженців з Донбасу, які виїхали до Росії, проблеми виникли не вчора. Багато з них були розчаровані тим, що Росія заборонила біженцям селитися в Москві, Петербурзі, Московській, Ленінградській та Ростовській областях, в Криму та Севастополі і встановила низькі квоти для біженців низки областей півдня Росії. Замість цього їх практично насильно (багато хто навіть не знає, куди їх везли до приїзду на місце) відправляють на Крайню Північ (Магадан, Якутія, Архангельськ) і Далекий Схід (Хабаровськ, Владивосток, Камчатка). Між тим, дані соціологічних опитувань однозначно говорять про те, що більшість росіян хоче, щоб українських біженців відправили на батьківщину або взагалі перестали приймати їх на території Росії.

Окрім того, за словами переселенців з України, російська влада не виконує своїх обіцянок щодо допомоги біженцям з Донбасу – матеріальної та надання житла. Також біженці нарікають на вкрай невисокі зарплати в російській провінції.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ