Путін також користується довірою своїх співвітчизників: повністю довіряють йому 20% респондентів, 58% скоріше довіряють
Путін також користується довірою своїх співвітчизників: повністю довіряють йому 20% респондентів, 58% скоріше довіряють

Третина росіян (29%) мають симпатію до свого президента Владіміра Путіна, 31% – не можуть сказати про нього нічого поганого, а 8% – захоплюються господарем Кремля. Такі результати липневого опитування оприлюднив «Левада-Центр».

Нейтральну байдужність до Путіна відчувають 17% респондентів.

Нічого хорошого про президента не можуть сказати 6% опитаних, насторожено ставляться 4%, антипатію до нього мають 2%, ще по 1% відчувають відразу або не змогли відповісти.

Путін також користується довірою своїх співвітчизників: повністю довіряють йому 20% респондентів, 58% скоріше довіряють, а радше не довіряють йому 12% і зовсім не довіряють 6% громадян.

При цьому Путін виправдав надії близько половини співгромадян: 12% – точно виправдав, 41% – радше виправдав, не виправдалися надії в цілому 23% респондентів. Ще 15% опитаних заявили, що не мали надій у зв’язку з президентством Путіна, а 8% не змогли відповісти.

Думки про головне досягнення нинішнього президента РФ розділилися, але в лідери ввійшли: підвищення боєздатності й реформа збройних сил (14% у липні), зміцнення міжнародних позицій Росії (11%), економічний розвиток країни та наведення ладу в країні, підтримка спокійної політичної обстановки (по 10%).

Також 7% респондентів акцентували на підвищенні рівня життя громадян, зростанні зарплат і пенсій як досягнення Путіна.

Розв’язання чеченської проблеми йому приписують 6% респондентів.

Також 6% бачать підвищення оптимізму та надій на швидке поліпшення стану справ.

По 3% росіян вважають, що Путін досягнув успіхів в усуненні небезпеки тероризму в РФ, боротьбі з корупцією й «приборканні» олігархів.

Ще 2% респондентів вказали на поліпшення відносин Росії з країнами Заходу, співпрацю з іншими країнами СНД, а також боротьбу зі злочинністю.

Опитування проводилося 22-25 липня методом інтерв’ю вдома серед 1600 осіб старше 18 років у 137 населених пунктах 48 регіонів РФ.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ