Спікер російської Держдуми Наришкін вкрав свою дисертацію

0
192
Наришкін
Сєрґєй Наришкін

Спікер російського парламенту Сєрґєй Наришкін захоплюється «копіпастом». Його дисертація повністю списана з робіт інших авторів. Плагіат виявили учасники проекту «Диссернет», передає Новая газета.

Дисертацію на тему «Іноземні інвестиції в Росії як фактор економічного розвитку» Наришкін начебто захистив у 2004 році в Санкт-Петербурзькому державному університеті економіки й фінансів. Наукова робота налічує 196 сторінок, але тільки на 38 з них «Диссернет» не знайшов некоректних запозичень. Ще 39 сторінок не враховувалися при перевірці, оскільки вони містять технічні елементи. Координатор проекту Андрій Заякін заявив: «Ми можемо з упевненістю сказати, що в дисертації Наришкіна немає нічого від самого Наришкіна: вся його наукова робота скомпонована з кількох інших оригінальних праць. Вийшов своєрідний «сендвіч», в якому наскладано по 10-15 сторінок з робіт інших авторів».

«Головною вимогою до дисертації є авторська новизна. Деякі особи, яких викривають у списуванні, зізнаються, що запозичили, наприклад, теоретичні частини в інших авторів, але в дисертації Наришкіна новизни немає ні в першій, ні в другій, ні в третій главах. А також списано висновок», – говорить Заякін.

Активіст пообіцяв, що 2 грудня «Диссернет» опублікує результати перевірки докторської дисертації Наришкіна, а 3 грудня – написаної ним книги, де теж виявлено купу плагіату. Однак, на його думку, виявлення плагіату в роботі спікера Держдуми не призведе до позбавлення Наришкіна наукового ступеня – «не тільки тому, що Вища атестаційна комісія буде до нього упереджена, але й тому що зараз ВАК не має на це права», і саме «Єдіная Росія» зробила все, щоби позбавити ВАК права розглядати роботи, написані до 2011 року.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ