Ляшко-Луценко
Луценко з Ляшком у Раді обмінюються «люб’язностями»

Лідер фракції «Блоку Порошенка» Юрій Луценко розповів про незаконні авантюри, які здійснював у 90-х Олег Ляшко. У своєму виступі у парламенті 18 вересня Луценко розповів, як Ляшко вимагав автомобілі у працівників МВС, передає Українська правда.

«Далекого 1992 року в кабінет начальника МРЕО Мерефи Харківської області зайшла людина у формі полковника міліції. Показала посвідчення помічника міністра МВС Василишина Ляшка Олега. Після цього викликала нещасного капітана Дмитрієва, заступника директора станції Колотуху, директора станції Сищенка», – розповів Луценко. «В результаті полковничого наганяя цей новий ревізор отримав безкоштовно «Волгу» ГАЗ-31029 номер двигуна 0056722. Безоплатно капітан Дмитрієв перегнав її в Київ і виділив безкоштовну двохкімнатну службову квартиру», – додав лідер БПП. За його словами, «жадність підвела новоявленого ревізора, бо в серпні він знову приїхав у Мерефу і вимагав уже «Волгу» кольору слонової кості, і тут його взяли на гарячому».

«9 грудня 1994 року суд визнав цього афериста Ляшка винним у розкраданні державного колективного майна у розмірі 2,5 мільйона ще твердих карбованців – стаття 86, самовільному присвоєнні влади – ст. 191, підробці документів – ст. 194. Йому світило 10 років», – розповів Луценко. «Усі сміялись, бо всі думали: «Ну, такий класний авантюрист. І дали йому всього 6 років. Потім суд змінив статтю на фінансові махінації та по амністії Олег Валерійович вийшов з Ізяславської колонії. І зайнявся політикою», – розповів глава фракції БПП. «Потім на нього навіть за це подавали в суд, і він дійсно виграв Європейський суд і зараз всім розказує, що він переміг. Тільки не за тими статтями», – сказав Луценко.

Після цього слово у Раді взяв Ляшко і заявив, що Луценко в його очах «впав нижче плінтуса». «Вас і вашу дружину обирали в парламент, щоби ви захищали інтереси людей, а не щоби ви виконували брудні політичні замовлення», – сказав Ляшко Луценку.

Нагадаємо, лідер Радикальної партії стверджує, що Президент України Петро Порошенко замовив переслідування його особисто та його однопартійців через відмову брати участь у корупційних схемах. До того ж, за словами нардепа, Порошенко у власному кабінеті показував п’яти керівникам України порнографічне відео нібито за участю Ляшка.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 17 вересня Верховна Рада двома голосуваннями зняла недоторканність з народного депутата від Радикальної партії Ігоря Мосійчука та дала дозвіл на його арешт. СБУ провела затримання нардепа.

Перед цим Генеральний прокурор Віктор Шокін показав у залі 4-хвилинне відео, на якому людина, схожа на Мосійчука, отримує хабар, обіцяючи домовитися про видобуток неназваних корисних копалин з екологами та міліцією. Також він говорить, що гроші потрібні партії на вибори. Пізніше прес-служба прокуратури повідомила, що Мосійчук звинувачується за п’ятьма статтями Кримінального кодексу, зокрема, у хабарництві (ч. 4 ст. 368), хуліганстві (ч. 2, 3 ст. 296), погрозі посадовій особі (ч. 1, 2 ст. 350), втручанні в діяльність судових органів (ч. 1 ст. 376) і загрозі судді (ч. 1, 2 ст. 377).

Ляшко заявив, що шокований оприлюдненими в парламенті відео і зазначив, що в разі доведення провини Мосійчук повинен понести відповідальність за законом. Водночас він додав, що бачить політичний підтекст в кримінальному переслідуванні народних депутатів його фракції і не вірить у провину Мосійчука.

Нагадаємо, 1 вересня фракція Радикальної партії вийшла із складу парламентської коаліції. Лідер фракції Олег Ляшко заявив, що його політсила переходить в опозицію до чинної влади, яка, на його переконання, під час голосування за законопроект про внесення змін до Конституції України в частині децентралізації в першому читанні об’єдналася з «Опозиційним блоком», а також «представниками олігархічних груп».

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ