Асад - Путин
Асад вважає, що Захід хоче відсторонити його і Путіна від влади

Президент Сирії Башар Асад заявив, що на Заході проти нього та російського президента Владіміра Путіна ведеться пропагандистська кампанія з метою зміни керівництва в Сирії та Росії. Про це Асад сказав в інтерв’ю російським журналістам, повідомляє Бі-Бі-Сі.

«Захід не сприймає партнерів і суверенні держави. А в чому полягають їхні претензії до Росії? До Сирії? До Ірану? Це суверенні держави. Їм хотілося б прибрати одну людину і поставити на її місце іншу, яка діятиме в інтересах цих країн, а не в інтересах своєї батьківщини», – сказав Асад.

Президент Сирії вважає, що питання про його відставку може вирішувати лише сирійський народ. «Що стосується президента, то до влади він приходить зі згоди народу, через вибори, і якщо йде – то на вимогу народу, а не за рішенням США, РБ ООН, Женевської конференції або Женевського комюніке. Якщо народ захоче, щоби він залишився – президент залишається, а інакше йому слід негайно піти. Ось моя принципова позиція з цього питання», – сказав Асад.

Також Асад вважає європейські країни винними в нинішній ситуації з напливом нелегальних мігрантів, позаяк вони надають підтримку екстремістам у Сирії. «Європа ж відповідальна, адже вона підтримувала і продовжує підтримувати й покривати тероризм. Вона називає терористів «поміркованими» і ділить їх на групи. Всі вони – екстремісти», – сказав Асад, відповідаючи на запитання про те, чи винна Європа в нинішній ситуації з біженцями з Сирії.

За словами сирійського президента, «сьогодні Європа намагається подати справу так, ніби її провина полягає в тому, що вона не виділяла коштів або не змогла забезпечити організовану міграцію до себе, через що біженці тонули, намагаючись перетнути Середземне море». «Ми сумуємо за всіма невинними жертвами, але хіба життя потонулого в морі чимось цінніше за життя того, хто загинув у Сирії? Чим воно дорожче за життя невинної людини, обезголовленої терористами? Як можна сумувати про загибель дитини в морі та не помічати тисяч дітей, старих, жінок і чоловіків, які стали жертвами терористів в Сирії?», – зазначив Асад. «Ці ганебні подвійні стандарти європейців більше не прийнятні та зрозумілі всім. Не піддається логічному поясненню, як можна жаліти одних жертв і не цікавитися іншими. Принципової різниці між ними немає», – додав він.

Нагадаємо, раніше держсекретар США Джон Керрі попросив свого російського колегу Сєрґєя Лаврова прояснити, з якою метою Москвою ведеться військове будівництво в Сирії. За словами Керрі, подальша підтримка Росією Асада лише продовжить конфлікт. Офіційний представник Білого дому Джош Ернест заявив, що Асад втратив легітимну владу для керівництва країною. Ернест назвав підтримку Росією Асада «програшною ставкою».

Як відомо, США збвинувачують Росію в активізації військової присутності в Сирії. Але Росія відповідає, що це допомагає Сирії боротися з бойовиками екстремістського угруповання «Ісламська держава».

Читайте: Bloomberg: «Щирий друг» Асада Путін готовий скинути його з посади

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ