Паралізований
Чоловік був паралізований протягом 5 років

Чоловік, обидві ноги якого були повністю паралізовані, заново навчився самостійно ходити. За словами авторів дослідження, це перший випадок в історії, коли пацієнт відновив здатність пересуватися, не використовуючи роботизовані екзоскелети. Чоловік навчився керувати власними рухами за допомогою електричних сигналів, що їх мозок надсилає кінцівкам, пише ТСН.

На першому етапі пацієнт, який був паралізований протягом 5 років, навчився керувати, так би мовити, аватаром у віртуальному просторі. При цьому на чоловіка надягали спеціальний шолом, який знімав енцефалограму. Після цього піддослідний приступив до фізичних тренувань, щоб наростити силу м’язів.

За допомогою системи, яка доставляла електричні імпульси з його мозку до електродів, закріплених на колінах, він навчався здійснювати рухи, будучи піднятим на кілька сантиметрів над підлогою. На 20-й спробі піддослідний зміг поставити ноги на землю. Тіло підтримував спеціальний пристрій, щоби запобігти падінню.

Учені зазначили, що до експерименту, який поки що проводився за участю одного піддослідного, планується залучити інших пацієнтів, які страждають на параліч кінцівок.

Читайте: Смартфон зі спеціальною програмою допоможе позбутися болю

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ