вибори
«Опоблок» у відповідь на віче під Верховною Радою вимагає перевиборів мера Миколаєва

Нардепи від «Опозиційного блоку» Михайло Папієв, Олександр Нечаєв та Сергій Ларін 22 грудня 2015 року зареєстрували у Верховній Раді законопроект про призначення позачергових виборів мера Миколаєва. Щоправда його текст наразі відсутній, пише Newsru.com.

На думку «Опоблоку», під час проведення другого туру в Миколаєві були допущені фальсифікації. «Між першим і другим туром кількість виборців, які зареєстровані як виборці, які мають брати участь в голосуванні, збільшилася майже на 20 тисяч людей», – сказав Скорик. Відповідаючи на запитання про те, чому це не помітили одразу, він заявив, що не допрацював місцевий штаб. «Досить чітко не спрацював штаб і не помітив цієї відвертої фальсифікації. Ми подали відповідні заяви щодо розслідування справи в МВС і прокуратуру», – запевнив він. На уточнення, чи законопроект могли вносити через спроби призначити дострокові вибори у Кривому Розі, він заявив, що «все може бути».

Як відомо, за підсумками другого туру виборів мером Миколаєва став 33-річний місцевий ІТ-підприємець Олександр Сенкевич («Самопоміч»). Його опонент, кандидат від «Опоблоку» Ігор Дятлов визнав свою поразку.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Криворізький міськвиборчком оголосив кандидата від «Опозиційного блоку», чинного мера Юрія Вілкула переможцем другого туру виборів міського голови. За результатами підрахунку голосів Вілкул набрав 49%, Милобог – близько 48%. Розрив між кандидатами становить всього 752 голоси (демократичні сили вважають, що штаб Вілкула «накрутив» їх саме на спецдільницях). 18 листопада на засіданні Криворізької міськради Вілкулу вручили посвідчення мера.

Водночас у Кривому Розі почалися масові акції протесту, на яких люди вимагали визнати вибори недійсними. У МВС відкрили кримінальне провадження за фактом фальсифікацій на виборах у Кривому Розі, штаб Вілкула також звинувачували у поширенні передвиборчої «чорнухи».

Тим часом у парламенті підготували законопроект про призначення позачергових перегонів у Кривому Розі, які можуть відбутися 27 березня 2016 року.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ