Дзержинськ
Дзержинськ у рамках декомунізації перейменують на Торецьк

Депутати міської ради Дзержинська Донецької області ухвалили рішення про перейменування міста на «Торецьк». Про це повідомив секретар міськради Юрій Євсюков, передає Донецька обласна державна телерадіокомпанія.

«Сьогодні пройшла сесія міської ради, на якій було вирішено відправити клопотання про перейменування міста Дзержинська, тепер слово за Верховною Радою», – сказав Євсюков. Він додав, що рішення про перейменування міста було ухвалено на виконання закону про декомунізацію.

Раніше голова Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський пообіцяв 10 тисяч гривень тому, хто придумає найкращу назву для міста. Зі своїми пропозиціями до міської адміністрації звернулося близько 15 організацій та громадян. Тепер планується зібрати цих людей і вирішити долю призового фонду: або розділити між усіма учасниками конкурсу, або пожертвувати на інші цілі.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, нещодавно Артемівську повернули історичну назву Бахмут.

Нагадаємо, 21 травня закони про декомунізацію набули чинності. Тож об’єкти топоніміки населених пунктів, назви яких містять у собі символіку комуністичного тоталітарного режиму, мають бути перейменовані, демонтовані пам’ятники й пам’ятні знаки, присвячені подіям або причетних до організації Голодомору й політичних репресій осіб, які обіймали керівні посади в комуністичній партії, вищих органах влади й управління СРСР.

Читайте: На карті України можуть з’явитися 25 нових назв

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ