1
Джамала з піснею «1944» представлятиме Україну на «Євробаченні-2016»

«Україна все ще пам’ятає, як Сталін депортував кримських татар з їхньої батьківщини в Центральну Азію. Вони тижнями перебували в переповнених товарних вагонах, приблизно 8 тисяч людей померли від спраги, голоду і хвороб», – пише кореспондент The Times Том Парфітт.

«Тепер це лихо приверне увагу всього світу після того, як Україна вирішила, що в нинішньому році на «Євробаченні» її представлятиме кримська татарка Джамала. Її пісня «1944», написана про депортацію, пробуджує сильні почуття в світлі того, що Росія два роки тому захопила Крим і відновила переслідування татар», – йдеться в статті.

У Москві політики поскаржилися, що Джамалу, мовляв, «обрали спеціально, щоб очорнити Кремль», з порушенням заборони на політичні заяви, яка діє на «Євробаченні». Джамала, у свою чергу, відкидає політичні мотиви, йдеться в статті.

«Я співаю, вшановуючи пам’ять моєї прабабусі Назилхан», – сказала Джамала в інтерв’ю газеті.

Щойно народжена донька Назилхан померла у неї на руках. «Охоронці просто викинули її тіло з дверей. Інші люди намагалися закривати померлих своїми тілами, щоби пізніше поховати».

«У нашій історії є щось, що завжди тримає в голові кожен татарин, – каже Джамала, яка живе в Києві. – Я не натрапила на цю тему раптово».

Зі свого боку, «віце-прем’єр» Криму Руслан Бальбек заявив, що Україна «експлуатує трагедію кримських татар, щоб нав’язати європейському глядачеві помилкове, надумане уявлення про ймовірні репресії в російському Криму».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Джамала з піснею «1944» представлятиме Україну на «Євробаченні-2016», яке відбудеться в Стокгольмі попередньо 11-14 травня. Цьогоріч конкурс пройде за новими правилами.

Тим часом в Держдумі Росії почали вимагати від керівництва «Євробачення» не допустити до конкурсу пісню про депортацію кримських татар. У Комітеті з інформаційної політики стверджують, що Росію «зайвий раз хочуть образити».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ