М.Джемілєв
Мустафа Джемілєв

Народний депутат України, лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв на зустрічі з активістами української громади в Римі висловив переконання, що італійський уряд і керівники решти країн Євросоюзу повинні за допомогою санкцій змусити Росію відмовитися від свого агресивного курсу, повідомляє Крим.Реалії.

«Санкції проти Росії повільно, але діють. Якщо так піде далі, Росія сама буде змушена відмовитися від своєї хуліганської поведінки на міжнародній арені. І, звичайно, дуже важливо, щоби цих санкцій дотримувалися всі країни», сказав Джемілєв та додав, що Україна має продовжувати економічну блокаду півострова. На його думку, абсурдно «годувати окупантів за свій рахунок», оскільки про забезпечення Криму тепер повинна піклуватися Росія.

Лідер кримськотатарського народу не поділяє побоювання, що така поведінка Києва сприятиме більшій агресії з Москви. «Мені здається, чим далі буде лізти Росія, тим швидше буде наближатися до свого кінця. Я впевнений, що Україна це остання авантюра Росії. Це не Чечня. Тут Росія захлинеться. Якщо зараз загальна кількість втрат серед українських вояків 5-6 тисяч загиблих, то у росіян в два з половиною рази більше. Ми своїх воїнів ховаємо з почестями, а вони своїх заривають, як собак», сказав Джемілєв.

Національний лідер кримських татар, Уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв 23 червня прибув до Риму, щоби взяти участь у слуханнях Парламентського комітету з прав людини і в слуханнях Комітету у закордонних справах в Палаті депутатів.

Раніше Мустафа Джемілєв назвав три головні вимоги, які, на його думку, дадуть змогу вирішити кримську кризу. «Росія зобов’язана відкрити доступ до Криму для моніторингових груп не лише міжнародних організацій. Такий доступ повинен бути наданий і представникам уряду України», сказав він. Крім того, зазначив він, Російська Федерація, яка анексувала півострів, згідно з Четвертою Женевською Конвенцією, зобов’язана виконувати закони держави-суверена у Криму, тобто закони України.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ