Джордж Сорос
Сорос радив реорганізувати НАК «Нафтогаз» і запровадити ринкове ціноутворення

Міжнародний фінансовий спекулянт і меценат Джордж Сорос активно впливав на внутрішні процеси в Україні. Зокрема, у березні 2015 року він особисто підготував «Короткострокову і довгострокову перспективу комплексної стратегії нової України», який носить позначку «конфіденційний». Про це свідчать файли, опубліковані хакерами в Інтернеті, передає Військова панорама.

Документ рясніє стратегічними порадами мецената на короткі терміни – від 3 до 5 місяців і більш тривалий період – до 5 років.

«Було би бажано мати Росію в якості партнера, ніж ворога, – зазначає в стратегії Джордж Сорос. – Але це неможливо, доки зберігається нинішня політика Путіна».

Короткостроковими цілями на березень 2015 року були:

1. Відновлення боєздатності України, не порушуючи Мінських угод. Консультувати українську владу за цим пунктом повинні були колишній генерал Веслі Кларк, польський генерал Скрипчак і кілька експертів Атлантичної Ради.

2. Відновлення деякої подібності (завдання саме так і звучало, – ред.) стабільності валюти і функціонування банківської системи.

3. Підтримка єдності між різними гілками влади.

4. Збереження інституційної цілісності та незалежності Національного Банку України (НБУ).

5. Забезпечення відчутних доказів того, що уряд знає, де витоки в бюджеті, і знає, як зупинити їх.

6. Підготовка та ініціювання переконливих економічних та політичних реформ.

7. Надання вражаючих результатів на конференції донорів та інвесторів.

Згідно з планом Сороса, на короткострокові цілі Україні повинна була виділити до 1 мільярда євро Єврокомісія.

З економічних реформ, які пропонував Сорос, центральне місце займала реорганізація НАК «Нафтогазу» і запровадження ринкового ціноутворення тобто, підвищення тарифів.

Крім іншого, Сорос пропонував завершити судову реформу (закон був ухвалений лише навесні 2016-го року) і зайнятися конституційною реформою.

Крім того, він говорив про свої плани вкласти до 1 мільярда доларів власних коштів в українські підприємства задля підвищення інвестиційної привабливості нашої країни.

Цікаво, що проведення реформ в Україні в нинішньому році не обходилось без спонсорства Фонду Сороса. Наприклад, тільки 800 тисяч євро передбачалося виділити на створення консультаційних груп 2016 року.

Підготовку проекту податкової реформи в Україні Фонд Сороса оцінив в 100 тисяч доларів. 195 тисяч доларів Фонд запропонував виділити на висвітлення позиції України щодо ратифікації угоди про Асоціацію перед референдумом у Нідерландах.

У файлах «ДжорджСоросЛікс» пропонується оплачувати роботу майже сотні журналістів. Таке фінансування повинно було скласти майже півмільйона доларів на рік. А основними одержувачами числяться інформаційні портали «Крим.Реаліі», «Громадське ТБ», «Острів».

Окремим проектом Фонду було встановлення партнерських відносин між українськими виданням з європейськими медіа. 50 тисяч доларів пропонувалося направити на підтримку сайту StopFake, який відстежує приклади пропаганди в російських і українських ЗМІ.

Крім підтримки медіа, Сорос був готовий платити і зарубіжним консультантам, які б відстежували, як проходять в інших країнах дебати щодо російсько-українських відносин. Наприклад, серед файлів є контракт, укладений з італійським консультантом Елеонорою Полі, яка повинна була скласти непублічну доповідь щодо медіа-середовища в Італії. За такий «моніторинг» тенденцій в італійських медіа консультанту пропонувалося виплатити винагороду в суму 6,5 тисяч доларів.

Чимала увага в документах «ДжорджСоросЛікс» була прикута до організації різного роду таємних зустрічей. Наприклад, детально висвітлюється візит самого Джорджа Сороса в березні 2014 року в Україну та його план ділових переговорів з політиками, експертами та дипломатами.

Так, на ланчі з тодішнім послом США в Україні Джеффрі Пайєтом було вирішено створити групу з 5-6 міжнародних експертів для консультацій уряду Яценюка щодо конституційної реформи.

З тез до цієї зустрічі примітна думка Джорджа Сороса, що президент США Барак Обама веде занадто м’яку політику щодо Путіна, і є необхідність впроваджувати термінові потужні санкції.

Також на цій зустрічі співрозмовники говорили про те, що «Правий сектор» нібито є проектом ФСБ і фінансувався, щоби дестабілізувати Україну.

Цікавий і сам процес підготовки зустрічей. У викладених файлах виявився протокол приїзду Джорджа Сороса в Україну. У ньому говориться, що безпеку і конфіденційність цього візиту забезпечує Віктор Пінчук, відомий меценат, зять Леоніда Кучми. Більшість зустрічей повинна була відбутися в готелі, де проживав Сорос. Планувалося 18 таких переговорів.

У цілому, в «ДжорджСоросЛіксі» викладено 2,5 тисячі файлів, які охоплюють період з 2008 по 2016 рік. Вони згруповані в розділи за географічними регіонами.

Читайте: Американський мільярдер Сорос став інвестором українського фонду

БЕЗ КОМЕНТАРІВ