Папа
Французькі спецслужби попереджають про ймовірний замах на Папу в ЦАР

Існує досить висока ймовірність організованого ісламістами замаху на Папу Римського Франциска в Центральноафриканській Республіці, де понтифік братиме участь у відкритті собору в Банґі 29 листопада. Про це повідомили європейські – насамперед, французькі – спецслужби. На думку фахівців з антитерору, ризик нападу дуже високий, а ефективність місцевих сил безпеки залишає бажати кращого. Ситуацію посилює той факт, що візит понтифіка викличе величезний приплив паломників до столиці країни, пише NEWSru.com.

Папа був проінформований про загрозу, однак категорично відмовився скасовувати свою поїздку. Сили безпеки Святого престолу вже направили команду експертів до Банґі, щоби відпрацювати всі можливі сценарії захисту понтифіка і звести до мінімуму ризик для вірян. Як уточнює The Huffington Post, мова може йти про десятки, сотні тисяч вірян із ЦАР, а також сусідніх Чаду, Камеруну, Судану, Південного Судану, Конґо та інших країн, де останнім часом активізувалися бойовики терористичної «Ісламської держави» і «Боко Харам».

Нагадаємо, охорона Папи Франциска неодноразово скаржилася на труднощі, які понтифік створює відповідальним за його безпеку службам, змінюючи затверджені графіки та маршрути, а також відмовляючись від усього того, що вважає надмірностями, зокрема, від броньованих автомобілів.

Так, наприклад, при підготовці вересневого візиту Папи до США його помічники взаємодіяли з секретною службою, наполягали, що понтифіку потрібна можливість в будь-який момент зробити зупинку, вийти з кортежу і поспілкуватися з людьми на вулиці. Він прагне зробити Римо-католицьку церкву більш відкритою і привітною, відмовляється від формальностей, сам розмовляє з незнайомими людьми телефоном або особисто, а також дозволяє собі набагато більшу свободу пересування, ніж його попередники. Тоді паломникам, які пройшли попередній огляд, було заборонено наближатися до Папи з палицями для селфі. Проте, у бік кортежу постійно щось кидали, також люди простягали до Папи маленьких дітей.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, терористичне угруповання «Ісламська держава» розповсюдило заяву, в якій погрожує здійсненням терактів у США та інших країнах.

Нагадаємо, уряд Великої Британії після терактів у Парижі збільшить фінансування спецслужб і розширить їх штат на 15% для боротьби з тероризмом. Раніше стало відомо, що правоохоронці ідентифікували особи трьох терористів та ще двох підозрюваних, причетних до подій 13 листопада в столиці Франції. Нагадаємо, увечері 13 листопада в Парижі відбулася серія терористичних атак. Кількість постраждалих становить 352 людини, 99 осіб перебувають у критичному стані. За словами Президента Франції Франсуа Олланда, за серією терористичних атак стоять бойовики ІД.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ