Обаму надихнув дзвінок Путіна
Обаму надихнув дзвінок Путіна

Дзвінок російського президента Владіміра Путіна з пропозицією обговорити ситуацію в Сирії «подарував натхнення» лідеру США Бараку Обамі. Про це той розповів в інтерв’ю газеті The New York Times, передає Кореспондент.

«Мене надихнув той факт, що Путін подзвонив мені два тижні тому і почав розмову про Сирію. Я думаю, вони розуміють, що режим Асада втрачає контроль над все більшою частиною території Сирії, а повалення режиму джихадистами не є неминучим, проте стає все більшою і більшою загрозою з кожним днем. Це дає нам можливість почати серйозний діалог з ними», – сказав Обама.

Крім того, президент США наголосив на позитивній ролі Росії в укладенні угоди щодо ядерної програми Ірану. «Росія допомогла в цьому. Я буду чесний з вами», – сказав Обама зазначивши, що був здивований позицією Росії, незважаючи на розбіжності Москви і Вашингтона у зв’язку з подіями в Україні.

Тим часом, прес-секретар президента Росії Дмітрій Пєсков не підтвердив заяву Обами про зміст його розмови з Путіним. За його словами, лідери двох держав говорили про тероризм, також на порядку було питання врегулювання конфлікту в Україні.

Пєсков зазначив, що позиція президента Росії з врегулювання конфлікту в Сирії не змінилася: «Російська позиція добре відома, і вона була відновлена ​​президентом під час цієї бесіди».

Нагадаємо, раніше Путін наголошував, що тільки сирійський народ має право закликати Асада піти у відставку.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, велика сімка хоче повернути Росію, оскільки потребує допомоги у вирішенні конфліктів у Сирії, Іраку та Лівії.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ