Дзвони
На Британських островах налічується приблизно 40 тисяч дзвонарів

Британські дзвонарі вважають, що дзвонарство має бути поміж олімпійських видів спорту. Як зазначає член Центральної ради церковних дзвонарів Великої Британії Кейт Флейвел, ця справа вимагає чимало фізичних сил, і тривалий дзвін можна порівняти з навантаженням, яких зазнає марафонець на дистанції, передає Радіо 24.  

«Це розумове і фізичне напруження. Коли команда змінює варіації дзвонів, треба встигнути зробити необхідні перестановки. Важливо не збитися з ритму і не упустити мотузок», – пояснила Флейвел

Дзвонарство в Британії існує з часів Середньовіччя. Тоді вважали, що ці звуки відганяють диявола і заспокоюють бурі. Після Реформації дзвони стали фіксувати за допомогою спеціальних механізмів, що дозволяло заощадити людські сили і час. У XVII столітті дзвони увійшли в моду, стали організовувати змагання дзвонарів.

Сьогодні в Британії видають тематичні журнали і регулярно проходять змагання між університетськими командами дзвонарів. Проте основним місцем практики в мистецтві дзвону залишаються храми, що збирають людей на недільні служби та вінчання.

На Британських островах налічується приблизно 40 тисяч дзвонарів.

Читайте: «Більше видів – хороших і різних»: Олімпіада-2020 дивуватиме серфінгом і скелелазанням

БЕЗ КОМЕНТАРІВ