На думку експерта, е-декларування є дійсно важливим кроком для країни
На думку експерта, е-декларування є дійсно важливим кроком для країни

Президент Центру економічного розвитку Олександр Пасхавер у статті для НВ проаналізував резонансне оприлюднення е-декларацій доходів українських політиків.

На думку Пасхавера, українські політики навряд чи заявили все своє майно.

«Напевно, професійні експерти та активні громадяни незабаром представлять нам повний спектр технологій приховування майна і доходів в електронних деклараціях. Більш того, ми отримали інформацію про невелику частину сумнівних статків. Сотні тисяч (а з клієнтами – мільйони) задіяні у створенні та обігу монопольної корупційної ренти в легальному бізнесі і таємному. В цілому це та соціальна тканина, в яку ми вільно або мимоволі вплетені», – зауважив експерт.

За його словами, запровадження е-декларацій – не просто радикальний реформаторський крок, напевно, найбільш радикальний після Майдану. Це сигнал країні і світові, що еволюційне очищення неухильне.

Фахівець підкреслив, що багато осіб налякані бурхливою негативною реакцією суспільства, можливою втратою і без того низької стабільності, проте слід розуміти, що очищення – завжди ризик.

«Антикорупційне очищення політикуму і бюрократії – вершина завдання. Суспільству потрібно очиститися цілком, виключити корупцію зі списку допустимих гріхів. Замінити затхлу корупційну соціальну тканину свіжою проєвропейською. Сам Майдан, волонтерський рух, і е-декларації – шматочки нової тканини. Тчеться повільно, не відразу видно, але неухильно», – наголосив експерт з економіки.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ