Віталій Сич зауважив, що е-декларації показали примітивізм українських політиків
Віталій Сич: е-декларації показали примітивізм українських політиків

Головний редактор Нового времени Віталій Сич висловив свою думку щодо оприлюднення електронних декларацій про доходи українських політиків, чиновників і суддів.

«Головна тема тижня – декларації українських чиновників. Вірніше, те, що в них було. Вони підняли торнадо емоцій і різних міркувань. Це й гігантський крок на шляху до прозорості чиновників і великий крок у боротьбі з корупцією», – зауважив Сич.

Він підкреслив, що задекларовані статки всіх вищих чиновників і парламентарів є фактично безсоромним явищем для країни, де значна частина населення просто виживає, ще й удвічі утиснута після війни на Сході і економічної кризи, що вибухнула.

«Є тут і пролетарське презирство до всіх без розбору, хто спроможний і у кого є хоч щось. І це не те, що я хотів би культивувати. Щоб виокремити головне враження від цієї, без сумніву, великої події, я поговорив з багатьма розумними колегами і знайомими, яким довіряю, журналістами і фінансовими аналітиками», – наголосив редактор.

За його словами, більш за все у цій ситуації шокувала навіть не заможність чи багатство, а надмірність, несмак, примітивізм. «Кеш, графини, годинник, золото-діаманти, килими-кришталь. Типовий вищий чиновник України тягне в нірку все, що блищить».

Тим не менше, на думку автора, тут можна знайти певний позитив, оскільки це – безпрецедентний рівень прозорості та деталізації навіть за європейськими нормами.

«Учора розмовляв зі знайомою, заступником міністра. Вона стривожена не на жарт: тепер всі знають, де вона живе, скільки у неї накопичень, що у неї є вдома. Вона ходить без охорони, як і її діти в садочок. Багато іноземних спостерігачів вважають, що е-декларування стане поворотною точкою в боротьбі з корупцією в Україні. І я теж дуже на це сподіваюся», – розповів автор.

Крім того, він підмітив, що за публікацією декларацій чиновників повинні відбутися слідчі дії і посадки тих, хто не може пояснити походження величезного майна та капіталу. В іншому ж разі відкриті і детальні декларації чиновників і політиків так і залишаться стресом для більшої частини населення.

«Важливо пам’ятати: е-декларування – не про культивування презирства до багатих, а про боротьбу з незаконними джерелами доходів», – підсумував журналіст.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ