Директор Українського інституту аналізу та менеджменту політики Руслан Бортнік
Директор Українського інституту аналізу та менеджменту політики Руслан Бортнік

Директор Українського інституту аналізу та менеджменту політики Руслан Бортнік у коментарі 24 пояснив, що до процесу е-декларування корупціонери підготувалися, тож упіймати вдасться лише відверто дурних або нахабних хабарників. Однак, незважаючи на всі спроби зламати і відтягнути цей процес, він залишається небезпечним для корупціонерів, які перебувають при владі.

Як зауважив Бортнік, поки що в е-декларуванні існує море механізмів, щоб цей процес обійти і уникнути відповідальності. Тим не менше, електронне декларування доходів українських чиновників відкриває щілинку в дуже темну кімнату.

«Ми ще нічого в цій кімнаті нормально не бачимо. Але контури видно. Тим більше, поки не можна увійти в ту кімнату з ліхтариком і все дослідити детально», – наголосив експерт.

За його словами, процес е-декларування потребує вдосконалення – його потрібно зробити ще складнішим. Зокрема, щоб всі великі покупки, які роблять політики і держслужбовці, автоматично потрапляли в цю декларацію за ідентифікаційним кодом.

«Оскільки велика частина доходів у чиновників-корупціонерів тіньова. Напрямок е-декларування правильний. Головне – треба забезпечити відповідний аналіз антикорупційними органами цих декларацій», – підкреслив фахівець.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ