rozenko
Міністр висловив переконання, що альтернативи електронному декларуванню немає

Якщо якнайшвидше не внести зміни у форму електронної декларації, жодного корупціонера не можна буде притягнути до відповідальності. Цю думку висловив віце-прем’єр-міністр Павло Розенко на своїй сторінці у Facebook.

«Сьогодні є загроза, що через юридичні, організаційні, технічні негаразди система електронного декларування може бути перетворена на фейк. І якщо найближчим часом не будуть внесені необхідні зміни у форму декларації, жодного корупціонера не можна буде притягнути до відповідальності», – написав Розенко.

Він нагадав, що про необхідність удосконалення системи говорять сьогодні всі: і Мін’юст, і НАБУ, і громадські активісти: «Варіант декларації, оприлюднений на сайті НАЗК, не відповідає ні закону України, ні тому варіанту декларації, який був затверджений раніше НАЗК та зареєстрований Мін’юстом».

За його словами, саме для того, щоб унеможливити дискредитацію системи електронного декларування, уряд дав доручення Мін’юсту, НАЗК і НАБУ спільно у найкоротші терміни доопрацювати систему.

Чиновник також висловив переконання, що альтернативи е-декларуванню немає.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, лідер фракції БПП Ігор Гринів запропонував внести зміни до закону про запобігання корупції та закрити відомості з декларацій для загального користування.

Така ініціатива викликала резонанс у суспільстві. 3 жовтня, активісти провели під стінами Ради пікет з вимогою не саботувати боротьбу з корупцією в державі. Після цього Гринів погодився відкликати законопроект.

Нагадаємо, Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України провела державну експертизу та видала Атестат відповідності КСЗІ для забезпечення легітимного функціювання реєстру електронного декларування з 1 вересня 2016 року.

Водночас, у перший день роботи система електронного декларування доходів чиновників не дозволяла подати декларацію. До неї внесли низку змін і виправлень, зокрема щодо взаємодії системи е-декларування з бібліотеками електронних ключів. Усі подані до 15 серпня декларації необхідно подати заново.

4 вересня у сертифікованій системі електронного декларування доходів чиновників з’явилися перші декларації.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ