Експерт пояснив, що означають нові екозакони для пересічних українців
Експерт пояснив, що означають нові екозакони для пересічних українців

Директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко у коментарі 24 пояснив, як вплинуть нові екозакони на життя українців.

Нагадаємо, 4 жовтня Верховна Рада України проголосували одразу за 3 законопроекти, які надалі регламентуватимуть екологічні стосунки між громадськістю, бізнесом та державою. Йдеться про Закони «Про оцінку впливу на довкілля», «Про стратегічну екологічну оцінку» та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження інтегрованих підходів в управління водними ресурсами за басейновим принципом».

«У нас був закон про екологічну експертизу, який «завдяки» януковичам практично знищили. Тому екологічна експертиза зараз не працює. Її знищив закон про містобудівну діяльність та інші. У нас зараз у галузі захисту довкілля від промисловості чи інших технічних облаштувань величезна дірка», – зазначив Борейко.

За його словами, законодавці мали два шляхи – знову вибудовувати закон про екологічну експертизу, або зробити системний і базовий, орієнтований на європейську систему закон про вплив. У результаті обрали другий варіант.

«Він вийшов навіть кращим, ефективнішим, ніж минулий закон про експертизу. Там дуже багато різних промислових об’єктів, які раніше не потрапляли у список екологічної експертизи. Щоб щось починати будувати чи розміщувати якісь підприємства-забруднювачі, чи навіть проводити санітарні рубки, треба дати інформацію – який буде екологічний вплив».

«Якщо цей вплив буде великим, то така діяльність буде заборонена і неможлива. Раніше у нас такого не було. Навіть масові санітарні рубки проводились без оцінки наслідків. Не кажучи вже про вплив різних автостоянок, птахофабрик, промислових об’єктів, які будувалися без врахування екологічних вимог. Завдяки новим законам екологічно брудні об’єкти вже не можна буде будувати в місті», – підкреслив еколог.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ