Китай
ТТП дозволить США протистояти Китаю в Тихоокеанському регіоні

США та 11 держав досягли угоди за договором про транстихоокеанське партнерство (Trans-Pacific Partnership). Домовленість передбачає створення зони вільної торгівлі в Азійсько-Тихоокеанському регіоні, передає Bloomberg. Як зазначає агентство, це є найбільшою американською торговою угодою з 1994 року.

Крім США, членами партнерства стали Австралія, Бруней, В’єтнам, Канада, Малайзія, Мексика, Нова Зеландія, Перу, Сінґапур, Чилі та Японія. Передбачається, що зона вільної торгівлі між цими країнами охоплюватиме приблизно 40% світової торгівлі. Переговори про угоду тривали понад п’ять років.

Досягнення домовленості було однією з головних цілей президента США Барака Обамив економічній сфері. Як пише The Wall Street Journal, ТТП дозволить США протистояти Китаю в Тихоокеанському регіоні. Угода регулює велике коло питань, пов’язаних з охороною інтелектуальної власності, інвестиціями, фінансами, митною співпрацею, сільським господарством, медичною та іншими царинами.

Коментуючи укладення угоди, Барак Обама заявив, що «США не можуть дозволити таким країнам, як Китай, писати правила глобальної економіки». Глава держави пообіцяв, що перед тим, як він підпише документ, у жителів країни «будуть місяці, щоби прочитати кожне слово» домовленості. За словами Обами, ТТП дає можливість американським бізнесменам і працівникам «досягти успіху, якого вони заслуговують». Зокрема, ТТП забезпечить країнам тихоокеанського узбережжя безмитну торгівлю у випадку з більшістю товарів, а також істотно знизить тарифи на інші.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ