рубль
Наступний рік несе серйозний виклик для російської економіки, вважає екс-міністр фінансів РФ

Екс-міністр фінансів, голова Комітету громадянських ініціатив Алєксєй Кудрін вважає, що Росія ще не пройшла пік проблем в економіці. Про це повідомляє російський Інтерфакс.

«Раніше багато експертів, і я теж, вважали, що ми досягли дна, або, як ще кажуть, пройшли пік кризи. Але сьогодні ми бачимо деякі додаткові погіршення, які вже показує нам листопад», – сказав він.

На його думку, це означає, що ситуація наразі нестабільна. «Плюс додалася ще більш серйозна проблема – різке зниження цін на нафту. Якщо ціна залишиться на цьому рівні протягом ще півроку або року, то на нас чекає продовження падіння економіки», – зазначає Кудрін.

«Тим самим, ми не можемо говорити про те, що пік проблем пройдено. Наступний рік несе серйозний виклик. Знизяться державні витрати, це неминуче, адже і доходів буде менше», – підкреслив він.

Раніше Прем’єр-міністр Росії Дмітрій Мєдведєв заявив, що антикризовий план значною мірою виконав своє завдання. У свою чергу, перший віце-прем’єр РФ Ігор Шувалов вважає, що незважаючи на те, що Росія наразі переживає важкі часи, позитивних змін в економіці можна чекати «зовсім скоро».

Читайте: Експерти пророкують банкрутство Кремля, – Die Welt

Раніше Міжнародний валютний фонд (МВФ) опублікував нову редакцію прогнозу світової економіки. У доповіді погіршено прогноз щодо розвитку економіки Росії на 2015-2016 роки. Падіння ВВП Росії за підсумками поточного року очікується на рівні 3,8%, тоді як у липневій доповіді йшлося про 3,4%. Також погіршилися прогнози й на 2016 рік. Якщо раніше МВФ передбачав невелике відновлення на рівні 0,2%, то, згідно з новою доповіддю, рецесія в Росії триватиме, і обсяг ВВП зменшиться на 0,6%.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ