Експерт пояснив коливання долара на тлі перемоги Трампа
Експерт пояснив коливання долара на тлі перемоги Трампа

Очільник Комітету економістів України Андрій Новак у коментарі Слову і Ділу проаналізував коливання курсу та котирування на фондових ринках на тлі перемоги Дональда Трампа на президентських виборах у США.

Новак запевнив, що коливання фондових та валютного ринків тимчасові, оскільки це лише звичайна емоційна реакція.

«Через деякий час, вже наступного тижня, ринки заспокояться. Зараз коливання ситуативні», – пояснив економіст.

«В американській політичній системі особа президента не є вирішальною з точки зору американської політики – як внутрішньої, так і зовнішньої. Політику веде партія, від якої висувався кандидат, що переміг. У зовнішній політиці Республіканська партія завжди була жорсткішою. Стратегія демократів – м’яка сила, а республіканців – домінація США в глобальній політиці та економіці», – підкреслив фахівець.

За його словами, Трамп не зможе вплинути на валютну ситуацію кардинально, які б він не мав погляди та якою б не була його риторика. Тим більше, що нині він президент і слідуватиме загальній політиці Республіканської партії та її традиціям.

Крім того, експерт зауважив, що в економічній політиці у цілому не має значення, хто перемагає, оскільки все одно перемагає бізнес та економічний інтерес США як держави. Відповідно, будь-яка партія діє за стратегією економічного інтересу та вигоди.

«Жодного розвороту курсу не буде. Зараз іще можливі коливання на тлі післявиборчих заяв, але вже з наступного тижня ринки заспокояться й реагуватимуть суто на економічні показники», – наголосив Новак.

 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ