Економіст пояснив, як перемога Трампа вплине на курс долара

Експерт пояснив коливання долара на тлі перемоги Трампа
Експерт пояснив коливання долара на тлі перемоги Трампа

Очільник Комітету економістів України Андрій Новак у коментарі Слову і Ділу проаналізував коливання курсу та котирування на фондових ринках на тлі перемоги Дональда Трампа на президентських виборах у США.

Новак запевнив, що коливання фондових та валютного ринків тимчасові, оскільки це лише звичайна емоційна реакція.

«Через деякий час, вже наступного тижня, ринки заспокояться. Зараз коливання ситуативні», – пояснив економіст.

«В американській політичній системі особа президента не є вирішальною з точки зору американської політики – як внутрішньої, так і зовнішньої. Політику веде партія, від якої висувався кандидат, що переміг. У зовнішній політиці Республіканська партія завжди була жорсткішою. Стратегія демократів – м’яка сила, а республіканців – домінація США в глобальній політиці та економіці», – підкреслив фахівець.

За його словами, Трамп не зможе вплинути на валютну ситуацію кардинально, які б він не мав погляди та якою б не була його риторика. Тим більше, що нині він президент і слідуватиме загальній політиці Республіканської партії та її традиціям.

Крім того, експерт зауважив, що в економічній політиці у цілому не має значення, хто перемагає, оскільки все одно перемагає бізнес та економічний інтерес США як держави. Відповідно, будь-яка партія діє за стратегією економічного інтересу та вигоди.

«Жодного розвороту курсу не буде. Зараз іще можливі коливання на тлі післявиборчих заяв, але вже з наступного тижня ринки заспокояться й реагуватимуть суто на економічні показники», – наголосив Новак.

 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ