За словами експерта, наступний транш МВФ залежить від дій української влади
За словами експерта, наступний транш МВФ залежить від дій української влади

Економіст Ерік Найман у коментарі ГолосUA спрогнозував, що у разі виконання низки умов Україна може очікувати отримання чергового траншу від МВФ у березні 2017 року.

За словами Наймана, держава зможе отримати черговий транш від Міжнародного валютного фонду в тому разі, якщо українська влада налагодять діалог з новою адміністрацією Білого дому в США.

«Для цього Штати можуть зажадати скасувати закон про мораторій на продаж сільгоспземель, щоб посилити на українських територіях американський бізнес», – пояснив економіст.

На його думку, після перемоги Дональда Трампа співпраця між США і Україною продовжиться, але стане більш жорсткою і прагматичною.

«Від української влади американці будуть вимагати набагато більшого прогресу реформ, оскільки Трампу, як бізнесмену захочеться більше заробити. Це можна буде зробити тільки в тому випадку, якщо Україна проведе реформи. Якщо цього не відбудеться, то сподіватися на черговий транш від МВФ не варто», – зауважив експерт.

Крім того, він наголосив, що зростання долара в українських обмінниках не пов’язане з перемогою Трампа на виборах, оскільки насправді в цьому винен Національний банк України.

«На завершення року зростання долара зафіксується на позначці 27 гривень. Однак якщо Нацбанк не зможе зв’язати ту ліквідність, яка викине в кінці року, то долар продовжить зростати в ціні. Тобто якщо НБУ перерахує ще 28 мільярдів гривень до бюджету, то їх частина дійде до валютного ринку, чим обов’язково скористаються спекулянти. Тому очікувати девальвації долара не варто», – запевнив фахівець.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ