Економіст спрогнозував, коли Україна отримає наступний транш від МВФ

За словами експерта, наступний транш МВФ залежить від дій української влади
За словами експерта, наступний транш МВФ залежить від дій української влади

Економіст Ерік Найман у коментарі ГолосUA спрогнозував, що у разі виконання низки умов Україна може очікувати отримання чергового траншу від МВФ у березні 2017 року.

За словами Наймана, держава зможе отримати черговий транш від Міжнародного валютного фонду в тому разі, якщо українська влада налагодять діалог з новою адміністрацією Білого дому в США.

«Для цього Штати можуть зажадати скасувати закон про мораторій на продаж сільгоспземель, щоб посилити на українських територіях американський бізнес», – пояснив економіст.

На його думку, після перемоги Дональда Трампа співпраця між США і Україною продовжиться, але стане більш жорсткою і прагматичною.

«Від української влади американці будуть вимагати набагато більшого прогресу реформ, оскільки Трампу, як бізнесмену захочеться більше заробити. Це можна буде зробити тільки в тому випадку, якщо Україна проведе реформи. Якщо цього не відбудеться, то сподіватися на черговий транш від МВФ не варто», – зауважив експерт.

Крім того, він наголосив, що зростання долара в українських обмінниках не пов’язане з перемогою Трампа на виборах, оскільки насправді в цьому винен Національний банк України.

«На завершення року зростання долара зафіксується на позначці 27 гривень. Однак якщо Нацбанк не зможе зв’язати ту ліквідність, яка викине в кінці року, то долар продовжить зростати в ціні. Тобто якщо НБУ перерахує ще 28 мільярдів гривень до бюджету, то їх частина дійде до валютного ринку, чим обов’язково скористаються спекулянти. Тому очікувати девальвації долара не варто», – запевнив фахівець.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ