Тетріс
Зйомки картини почнуться вже наступного року

У США екранізують популярну у 80-х роках відеогру «Тетріс». Зйомки картини почнуться вже наступного року. Це буде епічне кіно в жанрі наукової фантастики, пише newsru.com.

Виконавчий директор кінокомпанії Threshold Entertainment, яка зніматиме стрічку, Ларрі Касанофф зазначив, що нові голлівудські зірки – це бренди, а «Тетріс» – бренд з багатою історією. Бюджет картини становить 80 млн. доларів.

Раніше компанія Касаноффа вже екранізувала відеогру Mortal Kombat, яка вийшла на екрани в 1995 році і зібрала в прокаті 70 млн доларів.

Нагадаємо, гра «Тетріс» з’явилася в СРСР 1984 року. Її створив програміст Олексій Пажитнов, використовуючи радянський комп’ютер «Електроніка-60». Програма швидко поширилася світом через офісних співробітників.

У 1986 році західні програмісти створили версію гри для комп’ютерів Apple II і Commodore 64. Потім нову гру помітили у Великій Британії.

Представники місцевої IT-компанії безуспішно намагалися зв’язатися з Пажитновим для розв’язання питань, що стосуються авторських прав.

У 1989 році «Тетріс» стала однією з флагманських ігор портативної консолі Game Boy від японської Nintendo.

Автор гри не мав на неї закріплених авторських прав і не отримував грошей від продажу копій до 1996 року, коли з’явилася компанія Tetris, зареєстрована Пажитновим спільно з видавцем ігор з Великої Британії Хенком Роджерсом. Компанія почала активно боротися з клонами «Тетріс», що виходили під іншими назвами. Того ж року Пажитнов влаштувався на роботу в Microsoft, де прцював до 2005 року.

Читайте: Завдяки фільму «Назад у майбутнє» вінничанин розробив кросівки з клімат-контролем

БЕЗ КОМЕНТАРІВ