Біньоне
Біньоне очолював країну з 1976 по 1983 роки

Винним у злочинах під час операції «Кондор» визнали колишнього президента Аргентини Рейнальдо Біньоне. Судовий процес над 88-річним військовим диктатором тривав три роки. Про це повідомляє The Guardian.

Біньоне очолював країну з 1976 по 1983 роки. Варто зазначити, що він вже відбуває довічне покарання за злочини проти людяності під час свого президентства.

У 2014 році його засудили до ще 23 років тюремного ув’язнення за участь у викраденні, тортурах і страти 32 профспілкових активістів.

Винними в злочинах в ході проведення операції «Кондор» визнали ще 14 офіцерів.

Нагадаємо, операція «Кондор» – кампанія з переслідування та знищення політичної опозиції у низці країн Південної Америки у 1970–1980 роках. Проводилась диктаторськими режимами Чилі, Аргентини, Уругваю, Бразилії, Парагваю, Болівії за активної підтримки спецслужб США.

Спецслужби зазначених країн, діючи скоординовано, організовували викрадення, тортури та страти без суду і слідства представників опозиції (зокрема, сумнозвісні «польоти смерті»).

Загалом, за різними оцінками, жертвами терору тих років стали близько 60 тисяч осіб: 30 тисяч аргентинців, 3 тисячі перуанців, понад 3 тисячі чилійців, 160 парагвайців, 150 болівійців, 140 уругвайців та 6 еквадорців.

Читайте: Від початку року в українських закладах позбавлення волі померли 27 людей

БЕЗ КОМЕНТАРІВ