Расмуссен
Екс-генсек НАТО Андерс Фоґ Расмуссен нині є радником президента Петра Порошенка

Захід і НАТО можуть надати Україні летальну оборонну зброю, якщо Росія не виконуватиме Мінські угоди та продовжить дестабілізувати Донбас. Про це заявив генсек НАТО в 2009-2014 роках, а нині радник президента Петра Порошенка Андерс Фоґ Расмуссен, пише Апостроф.

«Україна не є членом НАТО, і тому в Альянсу немає зобов’язань з безпеки перед Україною. Однак якщо Росія не виконуватиме Мінські угоди, якщо продовжить дестабілізувати східну Україну, гадаю, що прийде час для Заходу і для НАТО надати Україні летальну оборонну зброю», – сказав він.

Расмуссен зазначив, що «українські військові вже виконали блискучу роботу», але у Росії дуже сильна військова машина і десятки тисяч бійців дислокуються на кордоні з Україною.

«Тому, Росія може вирішити вдертися в Україну. Я не думаю, що вони це зроблять, але вони на це здатні, і це якраз та причина, з якої, на мою думку, Захід повинен розглядати можливість надання летальної оборонної зброї Україні», – сказав він.

Водночас, екс-генсек НАТО вважає, що президент РФ Владімір Путін може досягти своїх політичних цілей без відкритого вторгнення в Україну.

«Для цього він використовує гібридну війну, «зелених чоловічків», кампанії з дезінформації, створює заморожений конфлікт на сході України. Він сподівається зробити Україну слабкою і залежною від Кремля. Це його мета», – сказав Расмуссен.

Він також висловив думку, що Америка повинна бути більше залучена до пошуку варіанту розв’язання проблеми на сході України.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ