Ігор Сотуленко
Ігор Сотуленко наклав на себе руки

Український бізнесмен Ігор Сотуленко, якого пов’язують з бізнес-групою екс-прем’єр-міністра Миколи Азарова, покінчив життя самогубством, повідомляє ТСН.ua.

Поліція Києва підтвердила інформацію про смерть чоловіка, проте офіційно не сказали, що загиблим є Сотуленко. За даним фактом відкрито кримінальне провадження за статтею 115 КК України (умисне вбивство).

Радник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко висловив думку, що самогубство Сотуленка могло бути пов’язане з незаконними кредитами, виданими за часів Віктора Януковича. «У мене таке бачення, що до цієї людини було багато запитань від правоохоронних органів з приводу того, як ці кредити видавалися. І можлива така ж ситуація, як з паном Чечетовим. Він зрозумів, що доведеться відповідати. Хоча я і не виключаю інших версій, але я думаю, що ця буде основною. Ця людина під час правління Азарова і Януковича керувала банком, який видавав величезні кредити. Ці кредити могли видаватися без тих підстав, які повинні бути за законом», – зазначив Геращенко.

Як відомо, Сотуленко раніше був головою наглядової ради «Укрексімбанку», членом наглядової ради «Ощадбанку», а також володів великою автотрейдінговою компанією. У вересні 2014 року Печерський суд Києва постановив стягнути з Ігоря Сотуленка та його компаній ТОВ «Автоінтернешнл Метрополіс» (АІМ), ПАТ «Завод комунального машинобудування» 375 млн. грн. боргів. Компанія «АІМ» займається продажем автомобілів Mazda, Suzuki, BYD на території України. Бізнесмен намагався протягом майже року перевести цю справу до суду міжнародної юрисдикції, щоби ця справа розглядалася за законодавством Кіпру. Однак, 1 липня 2015 року Верховний суд України відмовив у задоволенні позовної заяви.

Сотуленка також пов’язують з бізнес-групою екс-прем’єра Азарова. Зокрема, він виступив співзасновником фонду «Гарант», який, у свою чергу, був власником відомого кримського санаторію «Перлина Криму», а також закарпатського санаторію «Сонячна Поляна». Також свого часу Сотуленко виступав партнером сина екс-прем’єр-міністра Олексія Азарова і екс-міністра фінансів Федора Ярошенка в австрійській компанії «Ландгут», керуючої київською птахофабрикою та іншими привабливими активами.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, раніше при схожих обставинах покінчив з життям член «Партії регіонів» Михайло Чечетов – він вистрибнув з вікна власної квартири. Інший соратник Азарова Олександр Пеклушенко застрелився в березні поточного року.

Читайте: Справу закрито: МВС не розслідуватиме загибель Чечетова через відсутність складу злочину

Інформаційний Акцент

  • киевлянин

    довели человека скаты.. ну украл так посадите а не доводить до самогубства..страна дураков и скаты ею правят..что вы будете делать когда власть поменяется ..