Екс-глава Мін'юсту Олександр Лавринович
Екс-глава Мін’юсту Олександр Лавринович

Колишньому очільнику Мінюсту Олександру Лавриновичу оголосили про підозру у розтраті державних коштів. Про це повідомив начальник другого слідчого відділу управління спеціальних розслідувань ГПУ Ігор Слободяник, передає РБК-Україна.

«Сьогодні, 30 липня 2015 року, заступник генерального прокурора Столярчук Юрій повідомив про підозру колишньому міністру юстиції Олександру Лавриновичу за вчинення злочину, передбаченого ст. 191 ч. 5 Кримінального кодексу України, а саме у розтраті державних коштів в особливо великих розмірах», – повідомив він.

За даними ГПУ, навесні 2013 року Лавринович разом з його заступником підписали з юридичною фірмою «Скаден» за кордоном договір на проведення наукових досліджень і за 8,5 млн. грн. закупили висновок дослідної компанії, який не був фактично використаний під час розгляду справи в Європейському суді.

«Оскільки на той час, коли держава Україна отримала цей висновок, вже рішення Європейського суду у справі Тимошенко було винесено. І більше того, не було ніякої юридичної можливості використовувати цей висновок. Таким чином було придбано дослідження, яке не було необхідним для відстоювання позиції України в Європейському суді. Ніяких пояснень, у зв’язку з чим це було придбано, сторона захисту не надала», – сказав Слободяник.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ