Александровська
Александровська до заборони Компартії в Україні була першим секретарем Харківського обкому КПУ

Екс-нардеп від КПУ Алла Александровська намагалася підкупити депутатів місцевих рад на підтримку змін до Конституції щодо федералізації. Про це йдеться у повідомленні СБУ, поширеному 29 червня.

«Співробітники СБУ отримали інформацію, що представники забороненої в країні комуністичної партії, зокрема колишній народний депутат від КПУ Алла Александровська та її син Олександр, який переховується в Росії, намагаються підкупити керівництво та депутатів місцевих рад регіону для ухвалення на сесіях звернень до парламенту та президента щодо змін до Конституції з питань федералізації», – йдеться в повідомленні.

«За підписи під документом комуністи пропонували дев’ять тисяч доларів США. Водночас, за оперативними даними, ФСБ виділила на підкуп депутатів у декілька разів більшу суму, але комуністи привласнили значну частину грошей», – додали в СБУ.

Такі «законотворчі ініціативи» місцевих рад та наступні замовні публікації в ЗМІ дали б путінській дипломатії підстави звинуватити українську владу в ігноруванні волі народу, який нібито вимагає федералізації та надання окремим регіонам додаткових повноважень, зокрема, шляхом створення так званих «вільних економічних зон», зокрема, особливого регіону Слобожанщина.

«Перед початком позачергової сесії міської ради міста Південне, що на Харківщині, 24 червня співробітники СБУ затримали посередника родини комуністів на передачі посадовцю міськради частини хабара за ухвалення звернення про федералізацію», – розповіли в СБУ.

«Потім на прохання правоохоронців міські депутати зімітували внесення до порядку денного сесії питання про ухвалення звернення. Такі дії дозволили оперативникам спецслужби зібрати необхідні докази та затримати інших причетних до операції російських спецслужб», – додали в СБУ.

«Після невдалої спроби голосування Олександр Александровський, син відомої на Харківщині комуністки – колишнього першого секретаря обкому КПУ, намагався обдурити своїх фсбешних кураторів. Він повідомив про успішне виконання завдання, замовивши для цього фейковий матеріал в одному з Інтернет-видань», – йдеться в повідомленні.

«Насправді таке звернення Південною міською радою не ухвалювалося і навіть не вносилося офіційно до порядку денного сесії. Така негласна слідчо-розшукова дія має назву «контроль за вчиненням злочину у формі імітування обстановки злочину» і проводилася Службою безпеки у чіткій відповідності до вимог Кримінального процесуального кодексу України за процесуальним керівництвом прокуратури», – наголосили в СБУ.

Це не перша спроба зловмисників купити законотворчі ініціативи на Харківщині. Наприкінці квітня вони намагалися ухвалити аналогічні звернення на сесіях Вовчанської та Зміївської міських рад, однак завдяки СБУ ці рішення не були підтримані депутатами.

«Указаний проект спецслужб РФ був ініційований після того, як спроби створення особливого регіону Слобожанщина за формальною ініціативою комуністів були заблоковані СБ України», – повідомили в СБУ.

Унаслідок спецоперації правоохоронці затримали всіх відомих активних членів злочинної групи.

Зокрема, екс-нардеп Александровська затримана згідно зі статтею 208 КПК України, вирішується питання щодо її арешту. Її сину Олександру, який переховується в Росії, повідомили про підозру та оголосили в розшук.

Довідка: Алла Александровська з 1996 року до заборони Компартії в Україні була беззмінним першим секретарем Харківського обкому КПУ, двічі обиралася депутатом Харківської облради, чотири рази – народним депутатом України. 2008 р. стала Почесним громадянином Харкова.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ