В'ятрович
Україна має пройти шлях декомунізації швидше за Польщу, вважає В’ятрович

Україна має наслідувати Польщу та скасувати додаткові пільги та надбавки до пенсій екс-діячам комуністичного режиму. Про це заявив голова Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, передає Gazeta.ua.

«Декомунізація у Польщі триває понад 20 років. Вони йдуть цим шляхом, хоч і повільно, але послідовно. Знизити пенсії для колишніх співробітників спецслужб комуністичного режиму – правильний крок. Україна до цього ще не дійшла, але питання обов’язково розглядатимуть. І мають вирішити швидше, ніж поляки», – сказав він.

Експерт перконаний, що в Україні фінансові ресурси використовують недоцільно. Є великий фонд для виплати спецпенсій. Часто їх отримують ті, хто цього не заслуговує.

«Ми розпочали декомунізацію фактично лише рік тому з ухвалення відповідних законів. Поки що це лише політичні рішення морально-правового характеру. Але прийде час і соціальних. Маємо переглянути пенсії осіб, які боролися проти України. Також потрібно залучити державні ресурси для підтримки людей, які боролися за її незалежність», – додав В’ятрович.

Як відомо, 12 липня міністр внутрішніх справ Польщі Маріуш Блащак заявив, що уряд країни планує знизити пенсії для 32 тисяч колишніх спецслужбовців комуністичного періоду.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ