Голова організації «Ніхто крім нас» Олександр Ковальов
Голова організації «Ніхто крім нас» Олександр Ковальов

Генпрокурор Юрій Луценко днями заявив, що учасник Євромайдану допоміг вивезти з Києва співробітників «Беркута» з так званої чорної сотні, які розстрілювали учасників революції. За його словами, цей же чоловік допоміг знищити зброю, яку застосовували «беркутівці». А голова організації «Ніхто крім нас» Олександр Ковальов зауважив, що вивозити силовиків домомагали і нардепи, і Автомайдан, і колишній очільник міноборони Анатолій Гриценко.

Як пише ТСН, Ковальов також заявив, що «беркутівцям» допомогли виїхати з бази, щоби не допустити зіткнень.

«У мене не було жодної змови з вищим керівництвом МВС. На той момент, в 14-му році, ми дійсно допомагали всім, хто до нас звертався, по обидві сторони. Зокрема, і міліції. В той момент всі намагалися піаритися з приводу «Беркута» і всі пропонували вивезти «Беркут» з Києва. Але вони чомусь намагалися вивезти, а сьогодні мені закидають, що я їм допоміг «втекти». Тобто тоді це називалося «вивезти», а зараз називають «допоміг втекти».

На уточнювальне запитання, хто ще в той момент займався вивезенням «беркутівців» з бази на Червонозоряному проспекті, голова організації повідомив: «Були і нардепи, і Автомайдан, і колишній очільник міноборони Гриценко з Автомайданом вивозили. Але чомусь не згадали жодних: ані великих, ані малих депутатів, які про це говорили, а згадали лише нас».

«Дійсно до нас звернулися бійці, що була реальна загроза їм особисто, їхнім сім’ям. І вони дійсно звернулися за допомогою виїхати з бази. Дійсно ми попросили таксистів, яких ми знали, – вивезіть людей за межі міста з речами. Хто були ці люди, куди вони поїхали, з чим вони виїхали, я не знаю, я там особисто не був присутнім. Це був громадянський акт здорового глузду, щоб людей випустити. Тому що на той момент вони виконували свої службові обов’язки», – наголосив керівник організації «Ніхто крім нас».

Водночас, він не впевнений, чи були серед тих, хто виїхав саме бійці «чорної сотні». Оскільки на базі в Києві на той момент перебували різні підрозділи.

Щодо звинувачень у пособництві знищення зброї, активіст заявив, що зброї цієї ніколи не бачив і нічого про неї не знає, тим більше, що особисто у вивезенні бійців участі не брав.

Підозру від ГПУ Ковальов вважає політичним тиском. «Я розцінюю це як політичний тиск на мене, організацію нашу дружну. Тому що скоро осінь. Багато прогнозують, що восени люди вийдуть. А ми, як організація, яка згуртувала багатьох, можемо вийти і підтримати це все. Це не вигідно багатьом при владі. Хоча ми пропагуємо порядок, мирну Україну», – впевнений активіст.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, в одному зі ставків Голосіївського району Києва представники департаменту спецрозслідувань Генпрокуратури виявили залишки снайперської гвинтівки, з якої бійці «Беркуту» стріляли в активістів Майдану біля Жовтневого палацу.

Нагадаємо, в причетності до розстрілів 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській в Києві повідомили про підозру 26 «беркутівцям», з них п’ятеро заарештовані. Триває судовий розгляд. Щонайменше 20 «беркутівців» утекли.

Раніше слідчі ГПУ затримали чотирьох колишніх співробітників батальйону міліції особливого призначення «Беркут» ГУ МВС України в Харківській області, які підозрюються у злочинах проти Майдану. Затримання відбулось 23 червня.

За даними ГПУ затримані підозрюються у «вчиненні 18 лютого 2014 року на вулиці Інститутській, Кріпосному провулку та вулиці Грушевського у м. Києві на виконання явно злочинного наказу дій, спрямованих на незаконне перешкоджання проведенню зборів, мітингів, походів та демонстрацій, та перевищення влади і службових повноважень, що спричинили настання тяжких наслідків у вигляді заподіяння, внаслідок застосування спеціальних засобів, тяжких тілесних ушкоджень 35 громадянам, а також вчиненні закінчених замахів на умисне вбивство двох і більше осіб, способом, небезпечним для життя багатьох осіб, за попередньою змовою групою осіб».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ