Ігор Швайка
Ігор Швайка

Сьогодні, 5 серпня, екс-міністр аграрної політики та продовольства України від партії «Свобода» Ігор Швайка під час прес-конференції в «Укрінформі» розповів про мотоцкл Harley-Davidson, який він має у власності, та спростував інформацію про те, що отримав транспортний засіб як хабар.

Як повідомляє кореспондент видання Інформаційний Акцент, Швайка показав відповідь із Гепрокуратури за підписом заступника керівника ГПУ від 30 червня 2015 року, в якій зазначено, що у провадженні слідчих Головного слідчого управління ГПУ та підпорядкованих прокуратур відсутні кримінальні провадження за підозрою щодо нього та інших «свободівців», які працювали в уряді.

«Однак позавчора стало відомо, що 10 червня відкрито кримінальне провадження начебто за отримання хабара. Спочатку була відповідь, що кримінальних справ немає, але тепер виявляється, що є, тобто бачимо, що у діяльності ГПУ є бардак», – зазначив Швайка.

Екс-міністр підкреслив, що єдиним фактом у цій історії є сам мотоцикл. Але отримав він його як подарунок від близького друга: «Правдивим у цій історії є хіба те, що мотоцикл Harley-Davidson 2013 року, червоного кольору, – він насправді існує. Придбаний 8 липня 2014 року, на нього виданий державний номерний знак. Зараз мотоцикл стоїть на вулиці і, напевно, коли була би кримінальна справа, він мав би бути заарештований і переміщений на штрафмайданчик. Куплений цей транспортний засіб за гроші, які я отримав на день народження від свого близького друга – Олександра Мирного. З огляду на те, що в грудні 2013 року мені спалили автомобіль, Олександр Мирний під час однієї з розмов зазначив, що після революції допоможе придбати нове авто. Це була сума, за яку і придбано мотоцкл. Чому Мирний це зробив і чи має можливість це робити? Лише минулого року на Харківську область для допомоги онкохворим дітям він перерахував більше 2 млн. гривень. Це для порівняння ціни подарунку близьким друзям і вартістю благодійних проектів, які фінансує Мирний».

Він також додав, що провадження у цій справі відкрив слідчий, який свого часу домагався ув’язнення майданівців. «Я згадав цю особу – слідчий Котелевець. Він супроводжував кримінальні справи щодо майданівців та «Автомайдану» в судах у грудні 2013 року та січні-лютому 2014-го. Ми тоді захищали людей, коли слідчі прокуратури шили звинувачення проти учасників Революції гідності. Факт того, що Котелевець і йому подібні продовжують працювати в Генпрокуратурі, показує, що без дійсної люстрації країна рухатися далі не буде», – додав Швайка.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ