Ахмет Давутоглу
За словами Давутоглу, наказ стосувався всіх літаків, які порушували повітряний простір країни

Екс-прем’єр Туреччини Ахмет Давутоглу заявив, що саме він віддав наказ, який дозволив збити російський Су-24 в листопаді минулого року. Про це він сказав в ефірі NTV, повідомляє Hurriyet daily news.

При цьому він додав, що йдеться не про конкретний наказ, а про загальну інструкцію.

«Згідно зі звичаями нашої держави, прем’єр-міністр надає правила поведінки у письмовій директиві Генерального штабу. Я видав такий наказ 10 жовтня», – сказав Давутоглу.

«Ці правила поведінки стосувалися не лише сирійських літаків, а усіх, що порушили б турецький повітряний простір», – розповів він.

Екс-прем’єр зазначив, що таку вказівку дали після того, як почастішали випадки порушення турецького повітряного простору російськими літаками.

Як відомо, ВПС Туреччини збили російський Су-24, що порушив турецький повітряний простір, у листопаді минулого року.

Після інциденту зі збитим російським літаком у грудні 2015 року відносини двох країн різко погіршилися: Росія запровадила щодо Туреччини економічні санкції, оголосила про скасування безвізового режиму для турецьких громадян і звинуватила її вище керівництво в закупівлях нафти у терористичного угруповання «Ісламська держава».

Улітку 2016-го Президент Туреччини Реджеп Ердоґан надіслав президенту Росії Владіміру Путіну лист із вибаченнями за збитий на сирійсько-турецькому кордоні винищувач Су-24. Згодом президенти провели телефонну розмову, після чого Путін заявив, що має намір доручити уряду країни відновити співпрацю з Туреччиною.

30 червня прем’єр-міністр РФ Дмітрій Медвєдєв під час засідання уряду РФ заявив про поступове скасування  санкцій проти Туреччини.

22 липня Росія відновила регулярне авіасполучення з Туреччиною.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ