паливо
У «Східній нафтогазовій компанії» заявляли, що імпортують паливно-мастильні матеріали з-за кордону

Службові особи держпідприємства «Павлоградський хімічний завод» спільно з директором ТОВ «Павлоградський нафтопереробний завод» та особами, які стоять за цією фірмою, 2014-2015 років організували на території держпідприємства діяльність цеху з переробки нафти у низькоякісне паливо. Про це свідчить ухвала Жовтневого райсуду м. Дніпро від 10 червня, пишуть Наші гроші.

Надалі це паливо купили, зокрема, ТОВ «Альянс Синтез», ТОВ «Нафтохімтрейд», ТОВ «Трейд Комодіті», ТОВ «Східна нафтогазова компанія», які реалізували його юридичним і фізичним особам та державним установам Дніпропетровської області.

Щодо ТОВ «Східна нафтогазова компанія» у матеріалах справи зазначається, що офіційно ця компанія імпортує паливно-мастильні матеріали з-за кордону.

Під виглядом імпортованої продукції фірма реалізувала виготовлене на павлоградському хімзаводі неякісне пальне бюджетним установам області – КП ДОР «Спецавтобаза», КП ДМР «Міськзеленбуд», КЗ «Дніпропетровська обласна клінічна лікарня ім. Мечникова», Державна організація «Комбінат Салют». Протягом 2014-2016 рр. фірма виграла тендери загалом на суму 13,88 млн. грн.

ТОВ «Павлоградський нафтопереробний завод» офіційно орендує на держпідприємстві приміщення площею 19 кв м. Однак, як встановило слідство, фірма за домовленістю з керівництвом заводу насправді використовує набагато більші потужності для виготовлення суміші, яка за своєю якістю не призначена для використання за призначенням як пальне.

Неякісні паливно-мастильні матеріали реалізували через ТОВ «Джалон». За місцем реєстрації слідчі фірму не знайшли.

Транспортуванням нафти на завод і сумішей з нього проводило ТОВ «Плаза Транс».

ДП «Павлоградський хімічний завод» займається виробництвом твердого виду вибухових речовин, буро-вибуховими роботами, утилізацією різних видів боєприпасів, твердого ракетного палива.

Леонід Шиман, екс-депутат Дніпропетровської облради від «Партії регіонів»
Леонід Шиман, екс-депутат Дніпропетровської облради від «Партії регіонів»

З 1990-х років ДП НВО «Павлоградський хімічний завод» є Леонід Шиман, екс-депутат Дніпропетровської облради від «Партії регіонів».

У 2014 році Шиман задекларував 8,56 млн. грн. доходів, ще 5,56 млн. грн. –у його дружини. При цьому на рахунках у банках у них лежало понад 93 млн. грн.

Засновниками ТОВ «Павлоградський нафтопереробний завод» є ТОВ «ЕСК» (85%) і ТОВ «Дніпро-Контракт» (15%). Засновником «ЕСК» є Станіслав Смирнов, а «Дніпро-Контракту» – Мирослав Залунін. Керівником ТОВ «ПНЗ» з 2013 року є Андрій Устяк.

Зауважимо, що ТОВ «ЕСК» 2003 року заснували Станіслав Смирнов і Євгенія Шиман, дочка директора держзаводу.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ