img_8330
У ВР створили робочу групу на чолі з екс-регіоналом Мірошниченком

Колишній постійний представник президента-втікача Януковича,  екс-нардеп від Партії регіонів, а нині депутат від «Опозиційного блоку» Юрій Мірошниченко очолить робочу групу, що опрацьовуватиме пропозиції президента Петра Порошенка до закону про амністію-2016. Про це інформує управління апарату Верховної Ради, передає ua1.

Парламентський комітет із питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності розглянув пропозиції президента до цього закону, однак виникла необхідність чіткого формулювання тексту змін, запропонованих головою держави.

Верховна Рада ухвалила закон 7 липня. Однак президент ветував його та повернув у парламент. Спікер ВР Андрій Парубій тоді зазначав, що цей документ покликаний не допустити переслідування учасників антитерористичної операції.

Документ передбачав захист від покарання особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, за вчинення злочинів, що не є особливо тяжкими.

У статті 6 законопроекту йшлося: «Звільнити від відбування покарання у вигляді тримання в дисциплінарному батальйоні військовослужбовців: а) засуджених за злочини невеликої та середньої тяжкості; б) засуджених вперше за тяжкі злочини, якщо вони на день набрання чинності цим законом відбули не менше половини призначеного строку основного покарання».

Згідно із законом, під амністію також підпадають найбільш незахищені категорії – засуджені неповнолітні, жінки, а також чоловіки, у яких є діти до 16 років або діти-інваліди. Також амністувати можуть інвалідів 1, 2 і 3 груп, які хворіють на туберкульоз або онкологічні захворювання.

Основними критеріями для застосування амністії є незначна суспільна небезпека злочинів, а також об’єктивні чинники – важка хвороба, похилий вік.

Крім того, законопроект визначає ті категорії засуджених, до яких не застосовується амністія. Серед них ті, які вчинили тяжкі, особливо тяжкі та корупційні злочини.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ