На думку політолога, 2017 рік стане катастрофою або Ренесансом для України
На думку політолога, 2017 рік стане катастрофою або Ренесансом для України

Під час круглого столу Слова і Діла, присвяченого виконанню обіцянок часів Євромайдану, політолог Андрій Єрмолаєв зауважив, що залишилося багато питань, які не вирішувала попередня влада, але так само не вирішує і чинна.

«Де належна Нацгвардія, переговори з криміналом, посадка прокурорів, які заробляють мільйони на бурштині, законодавче вирішення питань про ліцензування, про ренту місцевого самоврядування про видобуток та багато іншого? Вже очевидно, що це не вирішується», – наголосив Єрмолаєв, додавши, що «ми живемо в ситуації, коли катастрофи керують частиною життя, і якщо почати це все вирішувати, то не дай Бог, ситуація зміниться».

За його словами, проблема втрати довіри до країни має два боки, один із яких може надихати. Політолог підкреслив, що нині вже дійсно є громадянське, політичне ядро, яке можна назвати новим національним проектом України, але проблема у тому, що дуже багато тих, хто живе, не бачачи себе у цьому проекті.

«Ми можемо підтримувати цей егоїзм. І буде добре, але лише частині колишньої України», – зазначив експерт.

Або, на його думку, потрібно знайти в собі мужність розвивати наступний варіант – Україну для всіх.

«Але це інші орієнтири, інші слова, інша політика. Все те, про що, наприклад, говорив Байден у США або німці на семінарах, коли розповідали нам про збіднення Німеччини в ХIХ столітті. Ось що хочуть вони нам сказати: ви маєте вирішите для себе проблему – чи можливий у вас оновлений національний проект, але лише з тими, хто його підтримує? Можливий? Тоді нас буде менше, потрібно забути про цифру 42 мільйони. Буде 25-30», – запевнив фахівець.

«Або вирішіть іншу проблему – чи здатні ви на інтегральний національний проект. Знайдіть слова, лідерів, ідіть на переговори, відновлюйте країну, конкуруйте з ФСБ, переконуйте. Але це інша політика», – стверджує Єрмолаєв.

Крім того, він наголосив, що саме цю проблему ми маємо вирішувати, маючи досвід Майдану, вже сьогодні і зараз, оскільки «2017 рік може стати роком катастрофічним або роком Ренесансу».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ