Політолог пояснив користь Мінських домовленостей для України
Політолог пояснив користь Мінських домовленостей для України

Очільник Центру соціологічних та політологічних досліджень «Соціовимір» Сергій Таран у коментарі 24 пояснив, чи приносять Мінські домовленості якусь користь для України.

«Якщо хтось думає, що Мінські домовленості принесуть мир – це ілюзія. Після того, як був проігнорований Будапештський меморандум, ніхто не вірить жодним папірцям. Мінські переговори – це засіб насамперед тримати фронт із Заходом і говорити про наші спільні дії. Тим самим отримувати допомогу Заходу і продовження санкцій проти Росії. По-друге, це дає Києву час для посилення власної армії, щоби Росія відмовилася від своїх загарбницьких ідей щодо України назавжди», – зауважив експерт.

За його словами, є необхідність підтримати домовленості про розведення Збройних Сил України і бойовиків так званих ДНР і ЛНР на трьох ділянках кордону на територіях тимчасово окупованого Донбасу.

«Захід мислить інакше. Там думають так: поки дипломати говорять, гармати мовчать. Але це теж результат: ефективність бойових дій зменшиться. Сторони розведуть сили. Усе це дає Україні посилити власну обороноздатність», – вважає політолог.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ