Фахівець пояснила, чому інколи нас так тягне з'їсти зайвого
Фахівець пояснила, чому інколи нас так тягне з’їсти зайвого

Експерт зі здорового харчування Каролін Вільямс у статті для Time назвала фактори, які змушують нас їсти більше, ніж зазвичай.

  1. Недосипання. Якщо ви не спите як мінімум 7-8 годин за ніч, ви недосипаєте. Брак сну порушує баланс гормонів, що відповідають за апетит на наступний день, збільшуючи кількість гормонів, що спричиняють відчуття голоду.
  2. Зневоднення. Експерт наголосила, що один із найкращих способів не їсти більше, аніж потрібно – пити достатньо води: якщо ви не поповнюєте запаси рідини в організмі з належною регулярністю, ви можете відчути легке зневоднення. Але коли ви зайняті або заклопотані, ваш організм може інтерпретувати сигнал про те, що ви хочете пити, як сигнал про голод, звідси і жага до переїдання.
  3. Емоції. Вільямс зауважила, що деякі люди їдять, коли засмучені. Інші – навпаки, коли щасливі. Проблеми починаються, коли ми намагаємося за допомогою їжі впоратися із сумом або стресом. Постарайтеся стежити за тим, щоб не піддаватися пориву нахапатися їжі в момент стресу.
  4. Гормони. Два основних гормони, що регулюють ваше почуття голоду й апетит, – це ґрелін і лептин. Ґрелін викликає почуття голоду, тоді як лептин пригнічує апетит. Відсутність звичок правильно харчуватися і недолік сну можуть порушити баланс цих гормонів. Кращий спосіб зберегти правильний баланс гормонів – більше спати, споживати складні вуглеводи й уникати їжі з високим вмістом жирів.
  5. Холодна погода. Саме у цей період люди як правило споживають більше калорій, вибираючи більш жирні страви в цей час. Ключ до того, щоб це не позначилося на вашій талії, – звернути пильну увагу на розміри порцій.
  6. Пропуск сніданку. Учені вже давно довели, що люди, які пропускають сніданок, споживають за день більшу кількість калорій, ніж люди, які снідають. Причина в тому, що якщо ви пропускаєте сніданок, до обіду ви встигаєте добряче зголодніти, а тому їсте більше, ніж зазвичай, і не розумієте, що час зупинитися.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ