Директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський
Директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський

Директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський назвав п’ять імовірних причин загострення ситуації на Донбасі. Серед них – психологічний тиск на ЗСУ, випробовування сил російської армії на території України, спроба господаря Кремля розширити територію Росії та інші. Про це пише Новое время.

Сунгуровський вважає, що постійними провокаціями на Донбасі президент Росії Путін намагається тримати в напрузі українську армію, виснажуючи її таким чином.

Другою причиною активізації бойових дій може бути випробування власних сил: за даними розвідки, підрозділи або частини, що проходять ротацію, готуються до бойових дій безпосередньо на тій території, де такі дії ймовірно можуть проводитися найближчим часом.

По-третє, це може бути спробою Росії все ж змусити Україну піти на запропоновані Москвою умови щодо проведення виборів і оголошення амністії на окупованих територіях і, зрозуміло, внесення потрібних Кремлю змін до Конституції України.

По-четверте, побічно це може бути також спосіб для Путіна «спалити» протестний потенціал, який в Росії йому абсолютно не потрібний. Надсилаючи добровольців на Схід України і кидаючи їх, мов гарматне м’ясо, в сутички з українською армією, він позбавляється протестного потенціалу, який інакше міг би становити загрозу для російського президента.

І, нарешті, п’ятою можливою метою нинішнього загострення ситуації на Донбасі експерт називає спробу розширити свої території з прицілом на те, що рано чи пізно почнуться нові переговори, де нова лінія розмежування матиме суттєве значення. Росії бажано отримати зі свого боку лінії розмежування всю інфраструктуру, необхідну для забезпечення життєдіяльності захоплених нею територій.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ