Експерт розкритикувала монополію на ринку енергетики в Україні
Експерт розкритикувала монополію на ринку енергетики в Україні

Експерт у галузі енергетики Марія Яковлева у коментарі Обозревателю висловила думку, що оптимальні тарифи в Україні на опалення стануть можливі, коли в країні не буде монополістів на енергетичному ринку.

За словами Яковлевої, проблема не тільки в тому, що немає вибору постачальників тепла, але і в тому, що виробник, транспортувальник і постачальник – це одна компанія.

«Це стовідсоткова монополія. Споживач жодним чином не може вплинути на цю ситуацію, держава теж, оскільки на монополію не можна вплинути в принципі», – наголосила фахівець.

Також вона підкреслила, що ситуація з тарифами у країні зміниться тоді, коли на ринку нарешті з’явиться добросовісна конкуренція.

«Україні не потрібно нічого вигадувати. Ми імплементуємо третій енергетичний пакет. Його основа – поділ видів діяльності. Це відділення виробництва від транспортувань і поставок. Буде три види ліцензій, але залишиться можливість отримати тільки одну», – пояснила експерт.

«Також необхідно залучати на ринок виробників тепла з альтернативних джерел енергії. Це вже конкуренція, і це впливатиме на ціноутворення. Влада повинна прагнути до того, аби ми обирали собі постачальника за якістю, ціною та зручністю», – підсумувала Яковлева.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ