Рибачук зауважив, що значною мірою безвіз залежить від корупції в Україні
Рибачук зауважив, що значною мірою безвіз залежить від корупції в Україні

Голова громадської організації Центр UA, колишній віце-прем’єр-міністр України з питань європейської інтеграції Олег Рибачук у статті для НВ пояснив, чому насправді Євросоюз не запроваджує безвіз для України.

Рибачук нагадав, що затвердження безвізового режиму з Україною і Грузією досі не винесли на порядок денний майбутньої сесії Європейського парламенту. Представник Міністерства закордонних справ України заявив, що голосування нібито відклали у зв’язку з тим, що в ЄС не знайшли спільну мову щодо механізму призупинення дії угоди. Щоправда, це лише формальна причина, оскільки є й інші.

«Українська влада, як шкідливий кіт, вимагає постійного контролю. Вона дає обіцянки і цинічно не виконує їх. Танці з бубном навколо електронного декларування вже навіть не дивують: українські чиновники всіляко намагаються «покращити» увалений закон. У всьому світі, затверджуючи якийсь закон, уважно вивчають проект і громадську думку, проводять консультації з зацікавленими сторонами. У нас же все навпаки: спочатку проголосували за закон, і після цього нескінченною кількістю нових законопроектів намагаються його «покращити», − зауважив експерт.

На його думку, це не може не дивувати і не дратувати. Він зауважив, що європейські і американська політики не дадуть українській корумпованій системі зіпсувати закон про електронне декларування або забрати повноваження у Національного антикорупційного бюро.

«І, впевнений, відстрочка введення безвізового режиму обумовлена не тільки виробленням механізму його припинення, але і відсутністю реальної боротьби з корупцією в Україні. Антикорупційне бюро, до речі, передало до суду більше 30 справ – жодне з них не доведено до кінця», – наголосив екс-урядовець.

«Перед нами також величезний виклик: система, що стоїть однією ногою в могилі, вперто не хоче вмирати і намагається потягнути за собою чергові покоління українців. Наша влада настільки демонстративно не бажає ставати європейською, що постійно вимагає надзусиль. Будь-яка зміна в Україні – це надзусилля, це десятки телефонних розмов Джо Байдена Петру Порошенку, щоб той виконав якісь умови, це десятки резолюцій і закликів, акції протестів і хвилі обурення в громадянському суспільстві – тільки тоді щось робиться. Чому? Тому що система захищає свої мільярдні статки», – зазначив Рибачук.

Читайте: Єврокомісар упевнено обіцявє безвіз для України у жовтні

БЕЗ КОМЕНТАРІВ