На думку експерта, допит Януковича лише допоможе розвалити цю справу
На думку експерта, допит Януковича не дасть жодних результатів

Експерт Центру політико-правових реформ Олександр Банчук у коментарі Слову і Ділу проаналізував перспективи проведення допиту Віктора Януковича у відеорежимі та ефективність такого формату.

Банчук пояснив, що свідчення можуть бути використані як доказ, але в нинішньому регулюванні немає зобов’язання, що підозрювана чи обвинувачена особа має бути допитана.

«У цій ситуації є проблеми: якщо йдеться про територію України, то потрібно підтвердити, чи це саме та людина. Тобто, якщо дипломатичний представник України на території РФ підтвердить його особу, то це матиме сенс для справи», – наголосив експерт.

«Відеоконференцзв’язок також буває у слідчих ізоляторах, місцях позбавлення волі, але там відповідні особи підтверджують, що перед нами перебуває підозрюваний», – зауважив фахівець.

За його словами, нині не зовсім зрозуміло, хто підтвердить особу Януковича. У тому ж разі, якщо буде порушена ця процедура, допит не матиме сенсу.

«Ми маємо отримати підтвердження, що перед нами та особа, яку ми хочемо допитати. Де це відбуватиметься? Чи буде дотримана процедура? Є багато запитань», – підкреслив Банчук.

Також він зазначив, що у цій ситуації відбилася стара практика наших органів розслідування – в будь-якому разі допитати всіх і кожного, тому що без допиту не можна продовжити чи завершити розслідування. Хоча насправді це лише формальність. Більше того, відповідно до Конституції підозрюваний має право мовчати та не свідчити проти себе.

«Підозрюваний має право сказати, наприклад, що не надаватиме жодних свідчень. Для чого тоді все це дійство? У нас дійсно так було заведено за старим Кримінальним кодексом, але зараз, просто за традицією, знову хочуть проводити такі допити», – підсумував експерт, додавши, що великих сподівань на те, що буде сказано під час допиту, ніхто не покладає.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ