Експерт розповів, чого чекати від співпраці з МВФ
Експерт розповів, чого чекати від співпраці з МВФ

Політичний експерт Олександр Радчук у статті для Слова і Діла пояснив, як вплине на українську економіку відсутність чергового траншу від Міжнародного валютного фонду.

Радчук зауважив, що після гучної та демонстративної кампанії з е-декларування чиновники були впевнені, що такий антикорупційний крок дасть позитивний ефект для фінансування. Щоправда, ефект виявився протилежним – задекларовані доходи шокували всіх, а місія МВФ залишилася незадоволена реформами.

«Складність ситуації у тому, що, з одного боку, тисне МВФ і диктує свої умови реформ, з іншого – уряд боїться йти на непопулярні реформи, щоб не вбити свої рейтинги остаточно», – пояснив політолог.

Він наголосив, що кредитори уже дають сигнали, які говорять про те, що припинення кредитування – реальний крок, якщо країна не намагається вибратися з корупційної ями.

«Критичність нинішньої ситуації в тому, що в МВФ покладають на нинішню владу ще більшу відповідальність у дотриманні кредитних зобов’язань: курс реформ, соціальна, економічна стабільність, збалансований бюджет», – стверджує експерт.

Крім того, він уточнив, що серед умов МВФ є ще три важливих пункти: прозора приватизація, земельна та пенсійна реформи: «Щоб попередити будь-які панічні настрої, в уряді вже встигли повідомити про те, що гострої потреби в грошах МВФ поки немає».

За словами Радчука, насправді гроші МВФ мали стати гарантією стабільності в банківському секторі й уберегти гривню від девальвації».

Також він зазначив, що головну увагу експерти МВФ зосереджують на ефективності використання наданих кредитів.

«Проблема в тому, що поради та рекомендації в нас звикли інтерпретувати по-своєму, й незважаючи на всі події останніх років, продовжують демонструвати слабку волю до заходів антикорупційного характеру. Це дає підстави вважати, що ані самі кредити, ані їх кількість не врятують Україну від подальших економічних потрясінь», – підсумував політолог.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ