Експерт запевнив, що Саакашвілі розраховує на вибори до ВРУ
Експерт запевнив, що Саакашвілі розраховує на вибори до ВРУ

Експерт Центру Разумкова Юрій Якименко пояснив, чому очільник Одеської ОДА Міхеїл Саакашвілі вирішив подати у відставку.

«Це – нова партія, презентована влітку Віктором Чумаком, Віталієм Каськом та Давідом Сакварелідзе. Доки Саакашвілі обіймав державну посаду, він не міг долучатися до діяльності політичної сили, хоча його з нею і пов’язували. Саакашвілі і його політична сила розраховуватиме на вибори до Верховної Ради, і період обурення деклараціями посадовців він обрав невипадково для оголошення про відставку», − пояснив Якименко.

«Тепер можна сказати, що вся чинна влада, починаючи з президента, є його політичним опонентом. Він позиціонує себе в опозиції до чинної влади, в першу чергу з мотивів звинувачення в корупції», − наголосив фахівець.

За його словами, питання в тому, що він входить у конкуренцію з іншими українськими політиками, які також претендують на цю нішу і використовують протестні настрої в суспільстві саме з цих мотивів.

«Коли він зіштовхнеться зі своїми політичними конкурентами, тоді можна буде визначати, які перспективи матиме пан Саакашвілі і його політичний проект, на що він може розраховувати», – зауважив експерт.

Утім, на його думку, коаліції дострокові вибори не вигідні, тому лідери «Блока Петра Порошенка» і «Народного фронту» йтимуть на компроміси один із одним, аби втриматися разом. Відповідно, найближчим часом перевиборів очікувати не варто. Тим більше, що згідно з законом, наступні парламентські вибори мають відбутись 2019 року.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ