Невролог порадив слідкувати за своєю поставою, якщо ви багато працюєте сидячи
Невролог порадив слідкувати за своєю поставою, якщо ви багато працюєте сидячи

Невролог Роман Зайчук у коментарі UKRHEALTH дав корисні поради для тих, хто має сидячу роботу.

Зайчук наголосив, що сидіння щодня впродовж багатьох годин так чи інакше завдає шкоди здоров’ю, тому не можна забувати робити перерви в роботі: якщо ви сидите цілий день, варто використовувати будь-яку можливість для того, щоб встати, походити і трохи розім’ятися. Існує чимало вправ, які можна виконати прямо на робочому місці. Крім того, під час перерви можна вийти на вулицю й подихати свіжим повітрям.

За словами представника Університету Луїзіани (США) Тімоті Черча, найбільший ризик для здоров’я офісних співробітників – це малорухливий спосіб життя: «Тому будьте активні. Відривайтеся від робочого крісла не рідше, ніж кожні 45 хвилин, і робіть хоча б 7000 кроків на день».

Біль у спині – одна з найчастіших проблем, на яку скаржаться практично всі офісні працівники. Причинами можуть бути неправильна постава, стреси або надмірна вага. Всі ці фактори можуть бути присутніми і одночасно, якщо графік роботи напружений, а співробітники рідко роблять перерви в роботі.

Експерти радять слідкувати за своєю поставою, в чому допоможе ефективна ергономіка офісних меблів і устаткування. Всі предмети, необхідні для роботи, бажано розташувати на відстані витягнутої руки, щоб виключити зайве навантаження на спину.При цьому важливо сидіти прямо, а ноги — поставити на підлогу. Якщо з якої-небудь причини ноги не торкаються підлоги, слід використовувати особливу підставку для ніг.

Крім того, не забувайте захищати свої руки і очі від комп’ютера. Майже всі офісні працівники фактично не відривають очей від екранів, чим наносять шкоду своєму здоров’ю.

Слідкуйте, або корпус вашого тіла був розташований по центру монітора і клавіатури. Монітор бажано розташувати безпосередньо перед собою, на відстані витягнутої руки, при цьому верхній частині екрану слід перебувати трохи нижче рівня очей. А щоб не втомлювалися очі, яскравість і контрастність монітора слід виставляти за тими освітленням в офісі, який мав би бути надто яскравим.

Основна причина напруги очей – відблиски екрану. Проте від них можна майже повністю позбавитися, якщо не розташовувати монітор навпроти вікна. Інший варіант: повісити на вікно жалюзі, які зможуть захистити монітор від потоку світла.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ