Павло Роднін
Павло Роднін, керівник Центру економічних стратегій «Key Resource»

Керівник Центру економічних стратегій «Key Resource» Павло Роднін в інтерв’ю виданню Інформаційний Акцент підкреслив, що більшість осіб, які подали е-декларації задекларували лише частину своїх багатств. Однак, є й частина чиновників, депутатів, які задекларували практично все, що в них є.

«Чому я впевнений, що більшу частину своїх статків багато хто приховував? Бо наприклад, практично ніхто не задекларував власність, нерухомість чи гроші, які є за кордоном. Не задекларували, бо це ж кримінальна відповідальність, якщо статки не задекларовано було раніше. Немає в деклараціях офшорних рахунків, немає афілійованих структур. Нерухомість, гроші за кордоном – все це у деяких чиновників є! Я знаю точно, що вони цього в деклараціях не зазначали.  Прийде час – і все з’ясується. Цю інформацію знайдуть і обов’язково оприлюднять багато цікавого про тих, хто не задекларував усі свої статки. Потім цю інформацію будуть порівнювати із заповненими деклараціями», – наголосив Роднін.

Економіст також припустив, що після перевірки декларацій антикорупційними органами до відповідальності не буде притягнуто майже нікого. Єдине на що можна розраховувати – це зміна суспільних настроїв.

«Це був певний крок до легалізації, як кажуть, «нульовий варіант». Система суспільних відносин, створена в державі, система влади, своїх захищає: ти задекларував – у тебе індульгенція. Якщо не задекларував дурниць і не йдеш проти цієї системи – проблем у тебе не буде. Претензії можуть виникнути у того депутата, що задекларував трильйон, бо це вже виходить за рамки допустимого навіть цієї системи. Всі інші випадки – нехай у тебе 90 картин і сотня земельних ділянок – якщо ти в цю систему вписуєшся, вона тебе буде захищати!

Єдине, на що можна розраховувати, це зміна суспільних настроїв. Люди, отримавши інформацію про розкіш, в якій живуть можновладці, більше не будуть за них голосувати. Декому виборець точно не пробачить», – додав експерт.

Повний текст інтерв’ю – тут.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ