Микола Давидюк
Микола Давидюк

Путін зрозумів, що українська сторона переграє його в Мінську, побачив, що її розколоти не так легко. Тому посилює свою команду за рахунок досвідченого політика Бориса Гризлова, який входить в коло довіри Путіна.

Це в коментарі виданню Інформаційний Акцент висловив директор аналітичного центру «Політика» Микола Давидюк, коментуючи призначення Бориса Гризлова повноважним представником Росії у Тристоронній контактній групі щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

На думку політолога, Путін призначенням Гризлова намагається перевести Мінські переговори з дипломатичної в політичну площину.

«Гризлов був головою Держдуми і є головою партії «Єдина Росія», він у першу чергу політик, а не дипломат. Російський президент за рахунок свого близького оточення намагається контролювати переговори в Мінську. В принципі, все йде до того, що в 2016 році мінські переговори будуть менше міжнародно-дипломатичними, а більше внутрішньополітичними. Російська сторона потрохи буде віддавати Донбас Україні, але при цьому намагатиметься диктувати якісь свої умови. Тут чітко персональне посилення, щоби Гризлов пропагував особисті плани Путіна, а не домовлявся з Європою та Україною», – переконаний Давидюк.

Експерт зауважив, що з призначенням Гризлова Путін показує, що для нього зараз важливіші Мінські переговори, ніж парламент РФ.

«2016-й – це рік виборів до Державної Думи, і Путін готовий голову своєї партії відрядити в Мінськ. Таке рішення ще раз доводить, що російська сторона в Мінську почала втрачати свої важелі впливу. Україні це може зіграти на руку, адже Гризлов може бути зайнятий виборами і проектуванням парламенту, а не Мінськими переговорами», – додав він.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ